Facebook попросив користувачів повідомляти про фейкові новини - The Guardian

fossBytes

Про новий інструмент повідомили три різні користувачі в Twitter, виклавши в мережу скріншоти. Користувачів попросили оцінити наскільки заголовок відповідає новині та чи не використовує він «оманливі вирази». 

Поки не зрозуміло яким чином Facebook має намір використати інструмент у майбутньому і чи буде соцмережа запроваджувати його для усіх користувачів.

Цієї осені у Facebook виникла проблема з поширенням несправжніх новин в мережі. Алгоритми Facebook не розрізняли справжні новини від фейків. «Інтерфейс соцмережі заохочує користувачів коментувати та реагувати на новини в межах Facebook, залишаючи поза увагою джерела цих новин. Також нещодавнє дослідження показало, що 60% користувачів поширюють новини, прочитавши лише заголовок та вріз, які відображає Facebook, але не переходять за посиланням і не читають новину повінстю», - пише The Guardian. Таким чином, заголовок та сам текст новини могли суттєво відрізнятися. 

Нагадаємо, вчора в США чоловік вчинив стрілянину через фейкову новину про «Піцагейт» та Гілларі Клінтон. Як з'ясувала поліція, нападник вирішив провести власне розслідування щодо новин, які він прочитав раніше в інтернеті. 

Раніше CEO Facebook Марк Цукерберг назвав божевіллям звинувачення Facebook у тому, що саме розповсюдження фейкових новин через стрічку соцмережі вплинуло на перемогу Дональда Трампа на виборах президента США. Такі лейтмотиви спостерігалися у колонці видання The Next Web, де йдеться про те, що алгоритми платформи розділили користувачів на два окремі табори, в результаті чого прихильники Клінтон уявлення не мали про те, наскільки сильну підтримку отримав кандидат від республіканців, а також у колонці видання Mashable, де автор запропонував знищити поточний алгоритм формування стрічки новин у Facebook і побудувати його з нуля. 

comments powered by Disqus