Facebook планує запустити новинний сервіс з платною підпискою

TechCrunch

The New York Times описує розробку подібного інструменту як «спробу покращити складні стосунки між соцмережею та медіа-компаніями».  Функція буде базуватися на вже існуючому сервісі  Instant Articles, який дозволяє відкривати матеріали, опубліковані медіа, безпосередньо в новинній стрічці. Так, після 10 прочитаних матеріалів від одного видання, користувачам буде пропонуватися оформити на нього підписку.

Facebook планує запустити тестову версію з невеликою групою видань, які використовують цей інструмент, у жовтні. Якщо отримані результати будуть позитивними, цей сервіс розширять в 2018 році. Які саме медіа візьмуть участь в тестуванні не повідомляється.

Глава Facebook з новинного партнерства Кемпбелл Браун (Campbell Brown) розповіла, що компанія знаходиться на «ранній стадії переговорів» з декількома редакціями. Співпраця здійснюватиметься в рамках проекту Facebook Journalism Project, створеного соцмережею для взаємодії з журналістами.

Нещодавно американські медіа об’єдналися проти Facebook та Google, створивши організацію The News Media Alliance. NMA сподівається, що таким чином медіа зможуть вести «конкретні обговорення з двома домінуючими дистриб'юторами інтернет-новин, Google і Facebook, про бізнес-моделі, які забезпечать доступність контенту, створеного американськими редакціями».

comments powered by Disqus