Facebook і Twitter нададуть Британії дані про можливий вплив РФ на Brexit

pixabay.com

Про це пише ВВС.

Facebook планує відповісти на питання британської виборчої комісії в середині грудня. У Twitter зазначили, що нададуть необхідні дані протягом найближчих тижнів.

За даними ВВС, компанія Google також погодилася поінформувати виборчу комісію про знахідки на своїх платформах.

Британський представник Facebook Саймон Мілнер заявив, що компанія має намір підтримувати розслідування влади США і Британії щодо поширення фейкових новин.

Один з керівників Twitter в Британії Нік Піклз повідомив, що соцмережа мікроблогів фіксує більш 3,2 млн підозрілих аккаунтів на тиждень і 450 тис. підозрілих спроб залогінитися в день.

При цьому пан Піклз зазначив, що далеко не всі автоматизовані аккаунти є шкідливими: наприклад, деякі твіттер-боти повідомляють про забруднення повітря, інші – редагують статті в «Вікіпедії».

Нагадаємо, раніше голова комітету з цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту Палати громад Британії Деміан Коллінз направив керівництву Facebook та інших соцмереж лист з вимогою надати інформацію з приводу активності з боку російських аккаунтів в період референдуму в Великій Британії в 2016 році, а також дострокових парламентських виборів у 2017-му.

А прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що британська влада серйозно ставиться до питання «російського втручання у виборчий процес чи в демократичні процеси в будь-якій країні».

Як писав MediaSapiens, у липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у минулорічні вибори президента США. У вересні Facebook заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, які могли вплинути на перебіг виборів. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. 

Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.

Соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з президентськими виборами в США. Згодом стало відомо, що подібна реклама поширювалася і в мережі Instagram. Із анонімних джерел стало відомо, що Google також виявила на своїх платформах рекламу, яку купували з Росії у цей період.

У жовтні представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

 

comments powered by Disqus