Британський парламент може попросити Facebook додати попередження про фейкові новини

CNN

Депутати в рамках розслідування розглядають можливість попросити Facebook про додаткове маркування фейкових новин, поширених британськими користувачами, пише BuzzFeed.

Дослідження може нести загрозу для компанії Facebook: остання часто наголошувала на тому, що є технологічною платформою та має обмежену відповідальність щодо точності новин, які користувачі поширюють на її основі, на відміну від традиційних медіакомпаній, які несуть відповідальність за перевірку опублікованого контенту.  «Але звички споживання новин мільйонів британців визначаються через алгоритми Facebook, тому політики все частіше прагнуть дослідити поширення новин через цей канал», - пише видання.

Даміан Коллінз (Damian Collins), голова комітету, відповідального за розслідування, сказав, що стрічка новин Facebook  стане ключовим напрямком дослідження. «Абсолютно можливо, що ми попросимо Facebook додати попередження про потенційно неточні новини для користувачів Великобританії», - розповів він.

Подібна система недавно була введена для користувачів Facebook в США та Німеччини, коли поруч зі спірними новинами з'являються попередження.

Facebook не відповів на прохання про коментар щодо того, як компанія відреагує на подібний запит від британських парламентарів.

Минулого місяця компанія Facebook представила низку засобів для боротьби з фейковими новинами. Перш за все, користувачі зможуть сповіщати про несправжню новину. Схожий інструмент соцмережа використовує щодо контенту, який містить мову ворожнечі, сцени насильства або сексуального характеру, тощо. Новини, які містять непідтверджені факти, тепер матимуть спеціальні помітки, як «спірні». Вони і будуть відображатися нижче в стрічці новин. 

comments powered by Disqus