48 мільйонів Twitter-акаунтів виявилися ботами - дослідження

Rappler

Місячна аудиторія сервісу становить 319 млн осіб, відповідно близько 48 млн акаунтів - не живі люди, цитує дослідження CNBC. Twitter-акаунти аналізувалися за різними параметрами: друзі, вміст твітів, проміжок часу між постами тощо. Автори дослідження відзначили, що при такій моделі аналізу складні боти могли визначатися як люди, а отже, їх число може бути навіть більше, ніж 15%.

За власними оцінками Twitter, частка ботів серед користувачів сервісу значно менше і становить близько 8,5%. При цьому в компанії наголосили, що боти можуть бути корисними, наприклад, коли вони автоматично сповіщають користувачів про стихійні лиха.

Автори дослідження також звернули увагу на позитивні сторони ботів, такі як поширення новин та публікацій. Однак кількість шкідливих ботів росте, і на сьогоднішній день вони відіграють значну роль у поширенні дезінформації і терористичних ідей, імітуючи поведінку реальних людей.

Twitter пропонує користувачам ряд інструментів аби повідомити про порушення правил мережі, в тому числі про створення фейкових акаунтів та спам. Нещодавно Twitter почала тестувати позначки для акаунтів з потенційно образливим контентом. Раніше компанія запровадила часткове блокування акаунтів через тролінг  - на час блокування їх пости будуть бачити лише їх підписники. 

comments powered by Disqus