З'явилася онлайн-платформа для збору коштів на освітні проекти українців

Скріншот

Про це засновники проекту Віталій Гончарук, Дмитро Мишков і Віктор Сдобников повідомили виданню AIN.UA.

Основний фокус UAIQ.org робить на залучення коштів для проектів, які через певні обставини не може профінанстувати держава. Це можуть бути, наприклад, гроші на термінову поїздку студентів на міжнародну олімпіаду в ситуації, коли ці витрати не були заплановані, або на проведення неформальної освітньої події, на фінансування якої навчальний заклад не має коштів.

За серпень-вересень через UAIQ.org в тестовому режимі успішно залучили кошти на два проекти: хакатон з комп'ютерного зору серед студентів і поїздку школярів Рішельєвського ліцею м.Одеси на олімпіаду.

Після цього команда вирішила запустити платформу публічно. Зараз на UAIQ.org відбувається збір коштів у двох напрямках: на XVІ Всеукраїнський студентський турнір фізиків і хакатон зі штучного інтелекту для студентів м.Києва.

«До ідеї проекту UAIQ.org прийшли просто: з наших знайомих в США і Канаді виникла критична маса людей (успішних іммігрантів, випускників фізмат-факультетів), які хотіли б спонсорувати освітні проекти школярів і студентів в Україні», — розповідає один із засновників платформи Віталій Гончарук.

За його словами, ресурс вирішує дві проблеми: по-перше, дає гарантію, що гроші, виділені на проект, не вкрадуть, а по-друге, спрощує процес передачі коштів.

Співзасновник UAIQ.org підкреслює, що зараз команда працює над створенням адресних фондів при школах і вишах, адже нерідко успішні випускники хочуть допомагати розвитку саме свого навчального закладу.

«У нас є багато випускників, які працюють в США й хочуть нам допомагати. Ми вже давно чекали на таку можливість. Завдяки платформі UAIQ ми змогли профінансувати хакатон для студентів в серпні, а зараз досить успішно залучаємо спонсорів для нашого наступного хакатона в листопаді », — каже Тарас Панченко, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, організатор Hackathon Expert Group.

Віталій Гончарук також розповів, що резидентам США UAIQ.org зможе надавати податкові пільги. А якщо до фінансування проектів долучаться працівники компаній Google або Facebook, то самі ці компанії передадуть таку ж суму на благодійність, як їхні співробітники.

На англомовному сайті UAIQ.org команда ресурсу описує кожен проект, на який збирає кошти, повідомляє про його організаторів, цілі та конкретні витрати, на які необхідні кошти.

Нагадаємо, нещодавно відома краудфандингова платформа Kickstarter анонсувала запуск окремого онлайн-майданчика Drip, який допомагатиме знайти фінансову підтримку фотографам, кінематографістам, письменникам, дизайнерам та іншим творчим особистостям.

comments powered by Disqus