Журналіст посилав замість себе на радіо та телешоу підставних акторів — й усі йому вірили

The Guardian / Ліворуч - журналіст Уба Батлер, праворуч - підставний актор, який прийшов замість нього на церемонію Online Media Awards.

Після цього радіостанції та телешоу почали часто запрошувати його в свої ефіри, але з часом Батлеру це набридло й він вирішив влаштувати ще один пранк. Як пише The Guardian, коли популярне австралійське телешоу Sunrise попросило його записати ролик для програми, Уба Батлер вмовив свого брата зробити це. Відео було записане та надіслане австралійським журналістам, які не помітили підміну. Воно досі опубліковане на сторінці програми в Twitter.

 Іншого разу Уба Батлер мав отримати нагороду Online Media Awards від видання The Drum. Він прислав замість себе іншого чоловіка, який розмовляв із відчутним норвезьким акцентом, хоча відомо, що сам журналіст британець. Знову ж таки, ніхто не запідозрив обман.

 BBC Radio 2 запросило Батлера в ефір, але замість нього туди прийшов ще один підставний чоловік й записав із ведучою Ванесою Фельц десятихвилинне інтерв’ю.

«Усі ставили мені одні й ті ж питання. Але я не знаменитий — те, що я зробив, стало знаменитим, й мені було цікаво, як я можу вийти з цього безкінечного процесу (давання інтерв’ю)», — розповів Уба Батлер, коли журналісти The Guardian почали розпитувати його про підміни.

«Я не ставив за мету викривати чи звинувачувати в чомусь медіа, мені просто було цікаво перевірити, чи реально зробити щось подібне» — додав він. За словами Батлера, він сам здивувався, наскільки просто виявилося обійти службу охорони BBC Radio 2, просто приславши замість себе чоловіка з таким самим кольором волосся. Люди часто створюють собі кілька різних ідентичностей у соцмережах, але виявляється, це так само просто зробити в реальному житті. «Якщо навіть такий дурень як я зміг усіх переконати, що я — це норвезький актор зростом під два метри, то буквально кожен може бути тим, ким захоче», — зазначив пранкер.

Нагадаємо, в своєму попередньому розіграші з рестораном Уба Батлер також показав як створив привабливі фото з різними стравами, використавши для цього ватні диски, губки, піну для гоління й інші абсолютно не їстівні предмети.

Також ми писали про чоловіка, який багато років успішно видавав себе за військового фотографа, серфінгіста та працівника ООН. 

comments powered by Disqus