Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»

Makers

Про це йдеться в дописі у блозі проекту. 

Близько 90% її редакторів чоловічої статті й про це повідомляється на сторінці в самій веб-енциклопедії. Навіть засновник ресурсу Джимі Вейлз (Jimmy Wales) визнав, що «Фонд Вікімедіа»не зміг досягти гендерного балансу. 

Щоб вирішити нестачу різноманіття на сайті жінки та меншини зосередилися на таких аспектах редагування як точне відображення історії видатних жінок та людей різних кольорів шкіри.

Вікімарафони(так звані edit-a-thons) в усіх країнах збирають разом досвідчених редакторів Вікіпедії і тих, хто ще не пробував її редагувати, задля того, щоб разом створювати статті на певну тему, обмінюючись досвідом і допомагаючи одне одному. 

У Нью-Йорку їх зокрема проводить ініціатива «Афронатовп» (AfroCROWD), яка має на меті організувати висвітлення в енциклопедії чорної історії та культури. Щонайменше 50% редакторів на цих заходах становлять жінки. Ще однією гендерною ініціативою в «Вікіпедії» є Вікіпроект «Жінки в червоному» (Women In Red), яка має одну ключову ціль – додати більше біографій жінок на сайт. Ініціатива констатувала приголомшливий факт:  біографії персон жіночої статі становлять менш ніж 16% від усіх життєписів англомовної «Вікіпедії».

Гендерна політика найбільшої інтернет-енциклопедії нерідко викликала обурення користувачів соцмереж.

Редакція Makers висловила сподівання, що подібні ініціативи виправлять зазначені проблеми в сучасній живій екциклопедії.  

В Україні 4 березня відбувся вікімарафон на гендерну тематику «Мистецтво і фемінізм» (у рамках міжнародного вікімарафону «Art+Feminism»). До нього запросили охочих додати до «Вікіпедії» інформацію про жінок, що зробили вагомий внесок у мистецтво і їхню творчість.

comments powered by Disqus