Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»

Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»

13:47,
8 Березня 2016
2529

Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»

13:47,
8 Березня 2016
2529
Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»
Жінки об'єдналися в ініціативі редагування «Вікіпедії»
Автори:
Ресурс про жіноче лідерство Makers звернув увагу на те, що «Вікіпедія», яку щомісяця відвідує близько 500 мільйонів користувачів, створюється де-факто самими чоловіками.

Про це йдеться в дописі у блозі проекту. 

Близько 90% її редакторів чоловічої статті й про це повідомляється на сторінці в самій веб-енциклопедії. Навіть засновник ресурсу Джимі Вейлз (Jimmy Wales) визнав, що «Фонд Вікімедіа»не зміг досягти гендерного балансу. 

Щоб вирішити нестачу різноманіття на сайті жінки та меншини зосередилися на таких аспектах редагування як точне відображення історії видатних жінок та людей різних кольорів шкіри.

Вікімарафони(так звані edit-a-thons) в усіх країнах збирають разом досвідчених редакторів Вікіпедії і тих, хто ще не пробував її редагувати, задля того, щоб разом створювати статті на певну тему, обмінюючись досвідом і допомагаючи одне одному. 

У Нью-Йорку їх зокрема проводить ініціатива «Афронатовп» (AfroCROWD), яка має на меті організувати висвітлення в енциклопедії чорної історії та культури. Щонайменше 50% редакторів на цих заходах становлять жінки. Ще однією гендерною ініціативою в «Вікіпедії» є Вікіпроект «Жінки в червоному» (Women In Red), яка має одну ключову ціль – додати більше біографій жінок на сайт. Ініціатива констатувала приголомшливий факт:  біографії персон жіночої статі становлять менш ніж 16% від усіх життєписів англомовної «Вікіпедії».

Гендерна політика найбільшої інтернет-енциклопедії нерідко викликала обурення користувачів соцмереж.

Редакція Makers висловила сподівання, що подібні ініціативи виправлять зазначені проблеми в сучасній живій екциклопедії.  

В Україні 4 березня відбувся вікімарафон на гендерну тематику «Мистецтво і фемінізм» (у рамках міжнародного вікімарафону «Art+Feminism»). До нього запросили охочих додати до «Вікіпедії» інформацію про жінок, що зробили вагомий внесок у мистецтво і їхню творчість.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Makers
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду