Віртуальна інсталяція Джеффа Кунса в Snapchat «зазнала вандалізму»

TechCrunch

Як пише TechCrunch, віртуальна копія однієї з найвідоміших скульптур Джеффа Кунса «Собака з повітряних кульок» була розміщена в Центральному парку в Нью-Йорку. Ця інсталяціє є частиною мистецького проекту Snapchat. Користувачі за допомогою гаджетів можуть знаходити віртуальні копії творів мистецтва у різних містах світу.

Нью-йоркські художники на чолі з Себастіаном Ерразурісом (Sebastien Errazuriz) розмістили у тому ж місці в Центральному парку копію «Собаки з повітряних кульок», тільки розмальовану графіті. При цьому художникам не довелося зламувати Snapchat, вони просто помістили свій віртуальний об’єкт на те ж місце.

«Деякі представники художньої спільноти скептично ставляться до того, що корпорації використовують цифрове мистецтво й потенційно можуть монетизувати його в будь-який спосіб». - пише TechCrunch. Художники також звертають увагу на те, чи варто дозволяти компаніям безконтрольно розміщувати об’єкти у просторі доповненої реальності, адже хоча інсталяції є віртуальними, але фізичні місця, такі як Центральний парк, є публічним простором й належить місту Нью-Йорк. Як зазначає видання, зараз подібні дискусії можуть здаватися передчасними, але технології розвиваються дуже швидко, й спільноті доведеться повернутися до цієї теми через кілька років.

Нагадаємо, проект ArtSnapchat було запущено минулого тижня. Принцип проекту схожий до відомої гри Pokémon GO. Користувачі за допомогою гаджетів зможуть «полювати» на твори мистецтва. За задумом, віртуальні копії творів відомого скульптора Джеффа Кунса можна буде знайти в певних місцях в «найбільших містах світу».

comments powered by Disqus