Вчені розробили мобільну гру, яка навчить розрізняти тактики дезінформації

Фото:Drog, fakenewsgame.org

Як пише The Guardian, мета гравців Bad News полягатиме в тому, щоб створити власну «імперію фейкових новин», завдяки чому вони зможуть зрозуміти пропагандистські тактики. Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде «вакцинувати» громадськість проти засилля дезінформації.

«Ідея полягає в тому, що коли ви побачите ці тактики й використаєте їх у грі, ви зможете чинити їм опір, – каже дослідник Сандер ван дер Лінден (Sander van der Linden). – Ми хочемо, щоб громадськість дізналась, що ці люди роблять, відчувши себе в їхній шкурі».

Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об'єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.

В грі мистецтво дезінформації поділяється на шість ключових стратегій. Після того, як гравець продемонструє майстерність у одній із них, його нагороджують відновідним значком. 

На кожному етапі гравців запитують, чи вони задоволені своїми діями чи, можливо, відчувають біль чи сором – емоції, які викликають сповіщення: «Якщо ви хочете стати майстром дезінформації, то вам доведеться припинити бути миленьким».

Протягом наступних півроку Сандер ван дер Лінден, який працював над дослідженням разом із колективом Drog з Нідерландів, збиратиме інформацію про ефективність такої методики. Адже після гри користувачі заповнюватимуть анкету, із якої стане зрозуміло, чи добре вони навчилися розрізняти тактики дезінформації. 

На запитання про те, чи існує небезпека, що Bad News може переманити гравців на «темну сторону», дослідник із Кембриджського університету відповів, що варто взяти на себе цей ризик, «враховуючи, скількох людей ми завдяки цьому зможемо навчити».

Нагадаємо, в січні італійський уряд розпочав боротьбу з фейками, запустивши спеціальний сервіс на сайті підрозділу поліції, який спеціалізується на онлайн-злочинності.

А у Франції створили законопроект, який президент Еммануель Макрон назав «механізмом для захисту демократичного життя від фейкових новин».

comments powered by Disqus