В інтернет виклали мільйони історичних зображень

В інтернет виклали мільйони історичних зображень

00:00,
1 Вересня 2014
1980

В інтернет виклали мільйони історичних зображень

00:00,
1 Вересня 2014
1980
В інтернет виклали мільйони історичних зображень
В інтернет виклали мільйони історичних зображень
Американський науковець Калев Літару працює над створенням на сервісі Flickr бази із 12-ти мільйонів історичних зображень, не захищених авторським правом.

Станом на сьогодні завантажено вже більше 2,6 мільйонів фото, доступ до яких раніше отримати було дуже складно. Про це повідомляє BBC.

Їх відсканувала некомерційна організація «Архів інтернету», опрацювавши більше 600 мільйонів бібліотечних книг.

Зображення датовані 1500-1922 роками, і на них не поширюються обмеження на використання у зв’язку із авторськими правами.

«Впродовж років усі бібліотеки оцифровували свої книги, але конвертували їх у PDF-файли або текстові документи... Вони зосередилися на книгах як на наборі слів. Цей проект змінює такий підхід», - пояснив у інтерв'ю BBC Калев Літару.

Він також додав, що більшість книжкових ілюстрацій не представлені у жодній художній галереї світу, а оригінали їх вже втрачені.

Роботу над проектом науковець розпочав, коли був дослідником комунікаційних технологій у Джорджтаунському університеті (Вашингтон) у рамках гранту від компанії-власниці фотосервісу Flickr Yahoo.

Спеціально для цього проекту було створено програму, що розпізнає, яка саме частина сторінки є зображенням, а не текстом.

Після завершення проекту Калев Літару планує пов'язати його із онлайн-енциклопедією «Вікіпедія».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
flickr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду