Ґуґл створив альтернативу фейсбуківському «лайку»

00:00,
31 Березня 2011
1357

Ґуґл створив альтернативу фейсбуківському «лайку»

00:00,
31 Березня 2011
1357
Ґуґл створив альтернативу фейсбуківському «лайку»
Компанія хоче додати до свого пошуку соціальну складову.

Корпорація Google додає до свого пошукового сервісу нову соціальну функцію, подібну до like у фейсбуку. За допомогою кнопки «+1», запровадженої 31 березня, користувачі зможуть додавати свій голос до обраних ними посилань на сайти в результатах пошуку. Таким чином певні сайти отримуватимуть від публіки щось на кшталт «підтвердження якості».

 

Запровадження кнопки «+1» є експериментальним. Щоб узяти участь в експерименті, слід зайти на сторінку http://www.google.com/experimental/index.html та ініціювати нову функцію. Після цього поруч із кожним посиланням у результатах пошуку ви бачитиме кнопку «+1». Клікнувши на цю кнопку – якщо ви залоговані в Google, і сайт вас розпізнає, - ви асоціюватиметесь із обраним вами посиланням у пошуку, рекламних повідомленнях тощо. Дані про лінки, які ви позначили «+1», зберігатимуться у вашому ґуґлівському профайлі.

 

«+1» - своєрідна відповідь фейсбуківській кнопці like, за допомогою якої ґуґл намагається додати до свого пошуку більше соціальної складової. Відомо, що саме соціальні мережі, найпотужнішою з яких є Фейсбук, є головним конкурентом Googleна ринку пошуку. Дедалі більше користувачів надають перевагу пошукові, що спирається на популярність в інших користувачів, а не розрахунки за певним алгоритмом.

 

Надалі ґуґл створить можливість для сайтів додавати кнопку «+1» безпосередньо у матеріали, аби читачі могли позначити сторінку, не залишаючи її. Це також дублювання функції кнопки like, яка працює на понад двох мільйонах сайтів. Свою кнопку ґуґл позиціонує як сервіс «відкритої мережі» на противагу like – частині закритого внутрішнього світу Фейсбука.

 

Нова ініціатива ґуґла – ще одна погана новина для контент-ферм, матеріали яких мають небагато шансів на отримання «+1», а отже, програватимуть якіснішому контенту. Позначати «+1» можна буде й рекламне повідомлення, що означатиме вашу рекомендацію для певних продуктів і сервісів. Компонент «рекомендовано друзями» з’явиться у сервісах AdWords та AdSense вже найближчим часом.

 

«Експериментальна» фаза використання «+1» триватиме ще до кількох місяців. Розробники хочуть переконатись, що нова ідея отримає достатню підтримку в широкої аудиторії.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду