Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років

Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років

00:00,
30 Січня 2014
1488

Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років

00:00,
30 Січня 2014
1488
Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років
Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років
Сьогодні, 30 січня, виповнюється 10 років з дня створення першої статті в україномовній Вікіпедії, повідомляє прес-служба Громадської організації «Вікімедіа Україна».

30 січня 2004 року Юрій Коваль з Японії створив першу статтю в україномовному розділі Вікіпедії – «Атом».

4 квітня того ж року офіційно активували український мовний розділ Вікіпедії, що налічував 1000 статей. До кінця 2004 року кількість статей української Вікіпедії становила понад 10 тисяч.

Вже за чотири роки було написано стотисячну статтю, у квітні 2010 року – двохсоттисячну, у липні 2011-го – трьохсоттисячну статтю, у вересні 2012-го – чотирьохсоттисячну.

Нині українська Вікіпедія є найбільшою україномовною енциклопедією. Вона налічує понад 482 тисячі статей і посідає 16-те місце за кількістю статей серед 287 мовних розділів Вікіпедії.

В українській Вікіпедії зареєстровано близько 1900 користувачів, які протягом останнього місяця здійснили хоча б одне редагування.

За всю історію її редагувало понад 34 тисячі зареєстрованих користувачів. Українська Вікіпедія є найвідвідуванішим україномовним інформаційним ресурсом: близько 80-ти мільйонів сторінок на місяць.

Голова Правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха повідомив, що Відзначити 10-ту річницю спільнота Української Вікіпедії вирішила зміною логотипу на ювілейний.

«Було оголошено конкурс на найкращий святковий варіант логотипу, в якому перемогла користувачка Lina Jobs (в житті — Галина Будик, веб-дизайнер з Тернополя). Логотип-переможець було обрано спільнотою Вікіпедії шляхом голосування», – повідомив Андрій Макух.

З метою популяризації української Вікіпедії з 2011 року проводяться конкурси на написання статей, а також фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

Крім того, до написання та поліпшення статей залучаються студенти провідних університетів України в рамках «Освітньої програми Вікіпедії». Всі ці проекти реалізуються за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна», створеної у 2009 році з метою підтримки та популяризації Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа в Україні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду