Українській Вікіпедії сьогодні виповнюється 10 років

wikipedia.org

30 січня 2004 року Юрій Коваль з Японії створив першу статтю в україномовному розділі Вікіпедії – «Атом».

4 квітня того ж року офіційно активували український мовний розділ Вікіпедії, що налічував 1000 статей. До кінця 2004 року кількість статей української Вікіпедії становила понад 10 тисяч.

Вже за чотири роки було написано стотисячну статтю, у квітні 2010 року – двохсоттисячну, у липні 2011-го – трьохсоттисячну статтю, у вересні 2012-го – чотирьохсоттисячну.

Нині українська Вікіпедія є найбільшою україномовною енциклопедією. Вона налічує понад 482 тисячі статей і посідає 16-те місце за кількістю статей серед 287 мовних розділів Вікіпедії.

В українській Вікіпедії зареєстровано близько 1900 користувачів, які протягом останнього місяця здійснили хоча б одне редагування.

За всю історію її редагувало понад 34 тисячі зареєстрованих користувачів. Українська Вікіпедія є найвідвідуванішим україномовним інформаційним ресурсом: близько 80-ти мільйонів сторінок на місяць.

Голова Правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха повідомив, що Відзначити 10-ту річницю спільнота Української Вікіпедії вирішила зміною логотипу на ювілейний.

«Було оголошено конкурс на найкращий святковий варіант логотипу, в якому перемогла користувачка Lina Jobs (в житті — Галина Будик, веб-дизайнер з Тернополя). Логотип-переможець було обрано спільнотою Вікіпедії шляхом голосування», – повідомив Андрій Макух.

З метою популяризації української Вікіпедії з 2011 року проводяться конкурси на написання статей, а також фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

Крім того, до написання та поліпшення статей залучаються студенти провідних університетів України в рамках «Освітньої програми Вікіпедії». Всі ці проекти реалізуються за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна», створеної у 2009 році з метою підтримки та популяризації Вікіпедії та інших проектів Фонду Вікімедіа в Україні.

comments powered by Disqus