Українська «Вікіпедія» проводить найпопулярніший у своїй історії конкурс написання статей

wikimediaukraine.wordpress.com

Як повідомляє прес-служба громадської організації «Вікімедіа-Україна», за перший тиждень учасники створили 279 нових статей.

Організатори пояснюють таку популярність конкурсу актуальністю теми: поширення інформації про військову справу – дуже важливе у нинішніх умовах, а «Вікіпедія» є одним з ресурсів, куди люди звертаються за інформацією, яка їх цікавить.

За словами члена журі Вікторії Кодоли, вже зареєстровано 32 конкурсанти, серед яких як досвідчені вікіпедисти, так і початківці.

«Як член журі я особливу увагу приділяю статтям початківців, намагаючись у ході тижня допомогти порадами у правильному виборі теми та оформленні статті, - розповідає вона. – Крім подій на сході України, учасники конкурсу пишуть матеріали про військові конфлікти від античності до сучасності».

Крім цього, конкурсанти пишуть про зброю, українські та іноземні збройні сили. Водночас, як відзначає член журі, бракує уваги до тем Першої та Другої світових воєн.

Для визначення найкращих робіт працює журі із досвідчених вікіпедистів і оцінює кожну статтю у балах (залежно від якості).

Конкурс триває з 10 листопада по 10 грудня. Для участі у ньому кожен охочий має зареєструватися в українській Вікіпедії, ознайомитися з умовами конкурсу та вимогами до статей у «Вікіпедії». Для учасників конкурсу організатори склали приблизний перелік статей, що можуть бути створені під час конкурсу. Однак  можна також пропонувати і свої теми.

Відповідно до правил, статті можуть мати різноманітну тематику у межах поняття «Військова справа», але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору.

comments powered by Disqus