Українська Вікіпедія оголосила страйк

Активісти заявляють, що починаючи із 21 січня із 16:00 по 16:30 за Київським часом сторінки українського розділу Вікіпедії будуть недоступні. Крім того, на них відображатиметься банер із текстом «Вікіпедія проти цензури».

Спільнота Вікіпедії переконана, що положення нового закону є небезпечними, оскільки дозвляють блокувати веб-ресурси за поширення екстремістської інформації. Активісти зазначають, що під таке формулювання можна підвести будь-який антиурядовий текст.

У повідомленні Вікімедіа зазначається, що Вікіпедія поза політикою і не підтримує жодну партію чи ідеологію, а є неупередженою і виступає лише за вільне поширення знань.

Активісти зазначають, що законодавчі нововведення призведуть до зменшення джерельної бази і неможливо буде висловити кілька точок зору. Автори заяви не виключають переслідування редакторів та адміністраторів вільної енциклопедії за розміщення неугодного владі контенту.

Раніше, у 2012 Вікіпедія засудила законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп, поданий Віталієм Журавським. Тоді його відкликали, але прийняли тепер, разом з іншими «антипротестними» законами.

comments powered by Disqus