Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних

Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних

14:47,
4 Травня 2017
2071

Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних

14:47,
4 Травня 2017
2071
Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних
Україна стрімко піднялася у світовому рейтингу відкритих даних
Автори:
Кожен рік ініціатива The Global Open Data Index (GODI) аналізує те, наскільки відкритими є важливі дані в різних країнах світу. В найсвіжішому рейтингу Україна піднялась і посіла 24 місце.

Про це пише Platforma

Рейтинг The Global Open Data Index відповідає на питання: «Як уряди по всьому світу публікували відкриті дані?». Його результати можна подивитися на мапі та у таблиці.

У 2016 Україна посіла 24-е місце – це серйозний прогрес, оскільки минулого року вона вперше отримала рейтингове 54-е місце серед 122 країн світу. Тобто за рік наша держава піднялась одразу на 30 місць, і тепер загальний відсоток відкритості України – 49%.

«Україна в буквальному сенсі зробила стрибок за рахунок запуску порталу відкритих даних data.gov.ua, порталу публічних коштів edata.gov.ua, офіційного впровадження системи держзакупівель Prozorro, підписання Міжнародної хартії відкритих даних, – розповів Platfor.ma засновник інкубатору відкритих даних 1991 Open Data Incubator та радник прем’єр-міністра з відкритих даних Денис Гурський. – Крім того, 2016 році в Україні стартував великий проект з розвитку у тому числі відкритих даних TAPAS при підтримці USAID та UKAID. В рамках нього громадська організація SocialBoost відбиратиме стартапи на основі відкритих даних через серію конкурсів Open Data Challenge і розвиватиме їх за допомогою нашого інкубатору».

Серед категорій відкритості рейтингу – державний бюджет, національна статистика, закупівлі, закони, адміністративні кордони, законопроекти, якість повітря та води, національні карти, реєстрація компаній, витрати уряду, результати виборів, власність земель та інші. Найкращі показники в України серед категорій державного бюджету та реєстрації компаній. А найгірший – серед якості повітря та води, національних карт та власності земель.

Що стосується всього світу, то найкраща ситуація з відкритістю даних в Австралії, Тайвані (по 79%) і Франції з Британією (по 73%). Найгірше – у М'янмі (1%), Барбадосі (4%), а також Антигуа і Барбуді (5%).

Нагадуємо, що Україна піднялася на п’ять сходинок у рейтингу «Репортерів без кордонів». Вона посіла 102-е місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Platforma
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду