Три кращих інтерв’ю з фізиком Стівеном Хокінгом

TMZ.com

Як повідомляє BBC, вчений мирно пішов з життя у своєму будинку в Кембриджі. Стівен Хокінг відомий своїми науковими працями про чорні діри та теорію відносності. Він 30 років пропрацював у Кембриджському університеті на посаді  професора математики, яку 300 років тому обіймав Ісаак Ньютон.

У віці 22 років професору діагностували рідкісну неврологічну хворобу й приблизно з 1985 року вона почала різко прогресувати. Вчений був змушений пересуватися на візку та використовувати розроблену спеціально для нього систему синтезації голосу. Сам професор жартував, що система подобається йому усім, окрім американського акценту.

В жовтні минулого року Кембриджський університет вирішив викласти у відкритий доступ його докторську дисертацію. За перші 12 годин її почитали або завантажили близько 60 тисяч людей, а сайт університету не витримав навантаження й «впав».

Аби краще зрозуміти над чим працював Стівен Хокінг пропонуємо подивитися його найцікавіші інтерв’ю та виступи.

Інтерв’ю з Джоном Олівером для HBO (2014)

Британський комік та ведучий Джон Олівер записав інтерв’ю з вченим для програми «Last Week Tonight». У ньому Хокінг жартує про те, що письменники-фантасти ще досі ні разу не використали у своїх книгах його концепцію «уявного часу», тому що вона надто складна для розуміння. У відео також видно, що на столі у вченого стоїть фігурка персонажа з мультсеріалу «Сімпсони», прототипом до якого він став.

Співрозмовники також обговорили загрозу штучного інтелекту та те, що винахід комп’ютерних систем, здатних мислити самостійно, може виявитися найбільшим проривом людства - й останнім.

Інтерв’ю для BBC News (2017)

Це інтерв’ю було записане до 75-го дня народження вченого. Стівен Хокінг розповів, що ніколи не очікував, що доживе до такого віку й вважає найбільшим своїм відкриттям те, що чорні діри «насправді не є повністю чорними».

Ведучий також розпитав Хокінга про можливий вплив Brexit на розвиток науки та рішення президента США Дональда Трампа вийти з Паризької кліматичної угоди. «Ми близькі до того моменту, коли кліматичні зміни будуть незворотними. Дії Трампа штовхають нас усіх з краю прірви», - розповів вчений.

До речі, якщо вам складно розібратися у його теорії чорних дірок, BBC створили разом із самим Хокінгом 90 секундне відео, в якому він цю теорію розтлумачує.

Інтерв’ю з Чарлі Роузом (2008)  

В цьому інтерв’ю, записаному десять років тому, Стівен Хокінг розповів, що не переймається через майбутнє всесвіту, натомість його хвилює майбутнє Землі та людей. «Людство може саме себе знищити через свою жадібність та дурість», - сказав професор, відповідаючи на питання про майбутнє всесвіту.  В цьому інтерв’ю менше жартів та характерної для Хокінга іронії, але більше роздумів на глобальні теми.

Стівен Хокінг також багато розповідав про всесвіт та виникнення життя під час промови на Tedx у Берліні теж в 2008 році. Цей його виступ подивились маже 6 мільйонів разів.

comments powered by Disqus