Стрілянину у новозеландських мечетях транслювали у соцмережах

Главред

Про це повідомляє New Zealand Herald.

Пряма трансляція почалася, коли терорист Брентон Таррант припаркувався біля мечеті Аль-Нур. У салоні його автівки були зброя і боєприпаси, а також каністри з бензином. Перед тим, як здійснити теракт, він закликав користувачів підписатися на самого популярного YouTube-блогера в світі PewDiePie. Після цього Брентон взяв зброю до рук, відкрив вогонь та почав знімати вбивство відвідувачів мечеті на закріплену на голові камеру. Трансляція розстрілу велася у соціальній мережі Facebook і тривала 17 хвилин. Пізніше це відео потрапило і в інші соцмережі.

YouTube оперативно видаляє цей запис та його дублі зі своїх серверів за «порушення правил хостингу щодо натуралістичного контенту».

Видалити відеокадри з соцмереж також вимагає і поліція Крайстчерчу.

CNN також пише про те, що адміністрація Facebook, Twitter та Youtube намагається припинити розповсюдження відеоматеріалів.


Також Брентон Тарант встиг опублікувати у своєму акаунті в Twitter посилання на свій маніфест під назвою «Велике заміщення», у якому перераховує причини нападу на мечеті. Акаунт Таранта вже заблоковано адміністрацією Twitter.

Внаслідок нападу Брентона Таранта та його спільників на кілька мусульманських мечетей у Новій Зеландії загибли 49 осіб, ще 48 отримали поранення. Правоохоронці заарештували підозрюваних: самого Тарранта та ще двох його можливих співучасників.comments powered by Disqus