Сайтам потрібно постійно експериментувати, інакше вони «не злетять» – Денис Зеленов, 24 канал

Фото: Lviv Media Forum

Таку думку він висловив під час панелі, присвяченої цифровим медіа, на Шостому львівському медіаформі.

Пан Зеленов переконаний, що монетизація завжди є кінцевим показником успішності того чи іншого проекту, реалізованого в мережі. Для успіху онлайн-виданням потрібно зібрати якісний трафік та придумати, як його монетизувати.

Труднощі з монетизацією, на думку спікера, виникають зокрема через низьку вартість реклами, падіння залученості користувача та непрозорість рекламного ринку. Денис Зеленов наголосив, що формат популярної нині нативної реклами підійде не для всіх ЗМІ та рекламодавців.

Директор з маркетингу діджитал-проектів 24 каналу також звернув увагу на те, що після зростання ролі великих IT-платформ, доходи від росту рекламного ринку почали переходити до таких компаній, як Google та Facebook. А невеликі медіа опинилися в ситуації замкного кола. «Хоча виходи для них все ж є», –  вважає він.

«Головний пласт, де ми можемо повноцінно працювати – це наші власні сайти, наші платформи. Ми можемо транслювати з них контент та рекламу на наших власних умовах», – пояснює Денис Зеленов.

За його словами медіа, які покладалися на одне джерело трафіку, наприклад, Facebook, дуже сильно постраждали після того, як сомережа змінила алгоритм та понизила в стрічці новинний контент.

Спікер наголосив, що навіть ті інструменти, які були ефективними впродовж останніх півроку, можуть перестати працювати.

«Ситуація може змінитися за дуже короткий період. В експериментах не можна зупинятися. Єдиної дієвої моделі не існує. Якщо сайти не будуть експериментувати, вони не розвиватимуться, вони навіть “не злетять”», – каже пан Зеленов.

У якості прикладу спікер навів експеримент 24 каналу із сервісами push-сповіщень. Їх аудиторія почала стабільно зростати, а креативні текстівки у сповіщеннях чи успішно підібрана ілюстрація змогли дати значний поштовх для зацікавленості читачів.

Нагадаємо, нещодавно MediaSapiens публікував поради від німецького журналіста Петра Тршки (Peter Trzka) про роботу з пошуковими системами та соцмережами для медіа.

Також ми писали поради громадському сектору й медіа про те, як серйозному контенту конкурувати з котиками.

comments powered by Disqus