В соцмережах обговорюють ігнорування антикорупційних мітингів агрегатором «Яндекс.Новости»

RR

Засновник «Фонда борьбы с коррупцией» Олексій Навальний виклав у Twitter скріншот із найважливішими новинами в агрегаторі, серед яких не було жодного повідомлення про мітинги. «За Яндекс сьогодні просто соромно. Проституція як на першому каналі. І досить вже брехати "це алгоритм"», - написав він. 

В іншому обговоренні на Facebook директор з маркетингу «Яндекс» Андрій Себрант написав, що з січня через дію нового закону про російські агрегатори, перелік джерел, які може цитувати «Яндекс.Новости», обмежений. Згідно із законом, агрегатори зобов'язані перевіряти опубліковану інформацію. Оскільки проводити верифікацію усього контенту з неліцензованих джерел неможливо, агрегатори показують посилання лише на ті видання, які мають ліцензію від російського Роскомнагляду, та самостійно відповідають за опубліковану ними інформацію. Тому новини про мітинг повільно піднімались у топ «Яндекс».

Видання «РИА Новости», ТАСС, RT подію інакше, ніж  «несанкціонований мітинг» не називали. Усі вони є в реєстрі Роскомнагляду. Раніше генеральний директор порталу sports.ru Дмитро Навоша розкритикував закон про новинні агрегатори, заявивши, що таким чином влада намагається «впливати на картину дня, яка доступна жителям Росії».

comments powered by Disqus