Поліція заарештувала торговця наркотиками за допомогою фото у WhatsApp

BBC / South Wales Police

Як пише BBC, поліція знайшла знімок руки, яка тримає таблетки екстазі в смартфоні людини, яка була арештована в окрузі Брідженд. Правоохоронцям вдалося зчитати фрагменти відбитків пальців за фотографією. Через те, що відбитки були неповними, поліція не змогла одразу ж знайти торговця наркотиками в національних базах даних.

Фотографія допомогла поліції висунути звинувачення проти підозрюваного Елліотта Морріса (Elliott Morris), якого згодом засудили до восьми з половиною років ув’язнення за організовану торгівлю наркотиками. В його домі після обшуку була вилучена велика кількість марихуани. Загалом фотографія допомогла винести обвинувальні вироки 11 особам.

Керівник департаменту поліції Дейв Томас (Dave Thomas) похвалив офіцера, який проглянув повідомлення у WhatsApp на раніше вилученому смартфоні та зміг зібрати таким чином докази для арешту причетних до наркоторгівлі. Він вважає, що це перший в Уельсі випадок, коли відбитки пальців були зняті за фотографією.

Раніше в Канаді поліція змогла розкрити вбивство завдяки селфі. На спільному фото жертви х подругою розслідувачі помітили такий же пасок, як той, що був знайдений біля тіла загиблої.

Автралійська поліція також експериментує з новими технологіями у своїй роботі. Місцева компанія IMSX у співпраці з правоохоронцями, юристами та  судмедекспертами розробила додаток iWitnessed, який збирає свідчення очевидців злочинів. Свідки зможуть записувати свої свідчення у вигляді тексту, диктувати їх голосом, а також додавати до них фотографії, позначки чи геолокацію. А  свідчення про ДТП, знущання, приниження та інші правопорушення користувачі можуть відразу відправити в поліцію.

Також в минулому році у Дубаї поліція прославилась своїм оригінальним використанням соцмереж. Правоохоронці оштрафували водія в Instagram за те, що він керував автомобілем та одночасно вів відеострім. У поліції зазначили, що багато нещасних випадків трапляються саме тому, що водії відволікаються за кермом й це є серйозним порушенням правил дорожнього руху.

comments powered by Disqus