Побутові прилади спілкуватимуться між собою в «соцмережі»

00:00,
17 Лютого 2011
1263

Побутові прилади спілкуватимуться між собою в «соцмережі»

00:00,
17 Лютого 2011
1263
Побутові прилади спілкуватимуться між собою в «соцмережі»
Технологія, прообраз якої вже створений, стане реальністю за десять років.

У найближче десятиліття мільярди пристроїв увійдуть до єдиної системи комунікацій, що допоможе їм узгоджувати свої дії. Холодильники, телевізори, мікрохвильовки, автомобілі й промислові машини спілкуватимуться між собою за допомогою системи, прообраз якої був представлений на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні, пише ProIT.

 

Як розповів виданню головний дослідник Лабораторії з вивчення користувацького досвіду компанії Ericsson Джоакім Формо, новостворена платформа дозволяє підключати різні пристрої за допомогою Wi-Fi, Bluetooth, NFC (Near field communicatios), а також смс та ммс. Це дозволить людям спілкуватися з пристроями, а пристроям – між собою. «Але, звісно ж, самі пристрої все одно залишатимуться досить дурними, - заспокоює Формо тих, хто боїться панування машин над людьми. – Вони просто будуть підключені до єдиної інтелектуальної системи, що даватиме команди». При цьому підключення кожного тостера чи блендера до інтернету не знадобиться – достатньо буде під’єднати до мережі центральну систему.

 

«Наприклад, замість того, щоб установлювати для пральної машини час, коли вона повинна почати прання, - за умови, що тарифи на електроенергію вночі нижчі, ніж удень, - прилад сам зможе обрати слушний момент для прання, взаємодіючи з системою електроенергетичної компанії. Якщо я не знатиму, де мій багаж, я зможу запитати його про це за допомогою GPS. У майбутньому можуть з’явитись транспортні компанії, прив’язані до системи, спроможні доставляти багаж туди, де ви перебуваєте, керуючись сигналом, що виходить із багажу», - розповідає Джоакім Формо.

 

На першому етапі реалізація технології буде обмеженою – наприклад, «розумними» системами управління побутовою технікою, світлом, опаленням в оселі. «Деякі частини системи почнуть з’являтися 2012 року, - каже Формо. – А повноцінно все зможе запрацювати років за десять».

 

Більше про проект можна прочитати в статті «Інтернет речей очима користувачів» (англійською мовою) тут.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду