Письменниця заробила півмільйона доларів на е-книжках – без жодних видавців

Письменниця заробила півмільйона доларів на е-книжках – без жодних видавців

00:00,
4 Березня 2011
1452

Письменниця заробила півмільйона доларів на е-книжках – без жодних видавців

00:00,
4 Березня 2011
1452
Письменниця заробила півмільйона доларів на е-книжках – без жодних видавців
Письменниця заробила півмільйона доларів на е-книжках – без жодних видавців
26-річна Аманда Гокінґ продала 180 тисяч примірників своїх творів про вампірів і зомбі по 3-5 доларів за штуку.

26-річна американка Аманда Гокінґ, яка пише книги про романтичних вампірів і зомбі – а це вельми популярна завдяки «Сутінкам» тема – протягом 2010 року продала понад 180 тисяч електронних примірників восьми своїх творів. Інтерв’ю з письменницею, яка збирається купити на виручені гроші будинок, вийшло на сайті The Huffington Post.

 

Аманда, авторка сімнадцятьох романів, продає свої твори переважно через Amazon та Barnes & Noble. Один примірник коштує від 3 до 5 доларів. Третину з вирученої суми авторка віддає сайтові, з решти платить податки, одначе прибутки Гокінґ з квітня 2010 року, коли вона почала публікуватись, становили близько півмільйона доларів.

 

Аманда писала з дитинства, відвідувала курси літературної майстерності, і протягом восьми років марно намагалась опублікувати свої тексти традиційним шляхом. Її перша спроба поширювати свої твори через сайт Lulu теж була безрезультатною. Натомість, за перший місяць після оприлюднення її першої книжки на Amazon було продано близько тисячі копій. Тоді дівчина повірила в те, що це справді може приносити гроші, й опублікувала другий роман, після чого продажі почали стрімко зростати. Письменниця сама просувала свої твори в соціальних мережах та відсилала їх блогерам, що пишуть книжкові огляди.

 

Хоча раніше деяким письменникам удавалось зібрати й більші кошти з продажу своїх електронних книжок, випадок Аманди є унікальним, адже її твори не видавались традиційними видавництвами – вона почала з нуля й відразу в електронному форматі. Деякі її романи вже вийшли в паперовому варіанті, одначе обсяги їх продажів на кілька порядків менші, аніж електронних копій. Є також певні пропозиції від європейських видавництв, із якими спілкується її літературний агент.

 

Тепер Аманда почувається дещо розгубленою: донедавна література була її хобі, й вона не уявляє, що значить бути професійним письменником. До серпня 2010 року вона працювала доглядачем при людях із особливими потребами, одначе доходи від книжок дозволили відмовитись від цієї роботи та присвятити себе писанню цілком.  Вона має намір найняти професійного редактора, який доводитиме її тексти до ладу, адже читачі часто нарікають на помилки. Все інше, за її словами, вона може робити сама.

 

«Не знаю, що буде далі. Я вже досягнула мети, яку ставила собі раніше, й не знаю, до чого прагнути далі. Продовжу самовидаватись, хоча й не відмовлюся від традиційної публікації своїх книжок. Адже, попри цифрову революцію, електронні книжки поки що становлять лише 20-30 відсотків ринку, і я не маю наміру відмовлятись від нагоди залучити решту 70-80 відсотків читачів», - каже письменниця.

 

Приклад Аманди має надихнути багатьох письменників, які вважаються «неформатом» або з інших причин не можуть пробитись до традиційних видавництв. Останнім, натомість, варто замислитись, чи справді для них знайдеться місце на майбутньому ринку електронних книжок. До речі, за даними USA Today, відтоді, як The Huffington Post записав інтерв'ю з Амандою, продалося ще 450 тисяч примірників її творів, тож дівчина вже мільйонер.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
3.bp.blogspot.com/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду