Перегнати «Вікіпедію»: Китай працює над створенням власної онлайн-енциклопедії

IL Magazine

Як повідомляє Vice, найнята команда має підготувати 300 000 записів на 1000 слів. При цьому усі статті будуть відповідати стилю та вимогам класичної «Вікіпедії». Редактор проекту Янг Мужі (Yang Muzhi) заявив, що їхня мета «не наздогнати "Вікіпедію", а перегнати».

Запуск проекту планується на 2018 рік під назвою «Китайська енциклопедія» (Chinese Encyclopedia). Проте сам пан Мужі називає його «Великою стіною культури». За задумом, «Китайська енциклопедія» має стати майданчиком для обміну науково-технічними знаннями та джерелом інформації про історичну спадщину та досягнення китайської культури.

Як відомо, «Вікіпедія» заблокована в Китаї з грудня 2015 року. Основною причиною блокування всієї китайськомовної частини Вікіпедії стало використання платформою шифрованого протоколу HTTPS. Цей протокол не дозволяє обмежувати доступ до окремих сторінок сайту через операторів зв'язку. Доступним в Китаї залишився загальний домен Вікіпедії - wikipedia.org.

Нагадаємо, минулого тижня «Вікіпедію» заблокували на усій території Туреччини. Влада Туреччини пояснила свої діїі наявністю на сайті інформації про співпрацю Анкари з терористичними організаціями. Туреччина вимагала від адміністрації «Вікіпедії» видалити «образливу» інформацію, але отримала відмову.

comments powered by Disqus