Міжнародні організації запустили сайт на підтримку сирійських громадських активістів

Автори проекту так характеризують сирійську трагедію: «Тисячі цивільних осіб були арештовані, викрадені, зникли безвісти, зазнали тортур та інших знущань, були вбиті тільки за те, що намагалися здійснити свої основні права –такі, як свобода слова, зібрань та об’єднань. Вони також надавали медичну допомогу пораненим і гуманітарне сприяння  цивільному населенню». 

«Їхня самовідданість не має бути марною. Ми повинні й надалі домагатися того, щоб їхні голоси лунали гучніше…»,  – кажуть ініціатори проекту.

Доля багатьох з них залишається невідомою.

Через сайт free-syrian-voices.org неурядові організації вестимуть кампанію на захист активістів і домагатимуться для них свободи.

На сайті документовано життя тільки невеликого числа цих людей, однак воно має символічне значення.  

«Ці активісти виявили мужність, – наголошують прихильники проекту. – и не повинні дозволити остаточно заглушити їхні голоси й віддати їх забуттю».

Прикметно, що слова «silenced voices» у назві з  перспективою на оптимістичне майбутнє символічно викреслені.

Сайт Free-syrian-voices.org доступний англійською мовою і буде постійно оновлюватися. Невдовзі з’являться його арабська та російська версії.

Засновники сайту – міжнародні організації, серед них - Amnesty International, the Euro-Mediterranean Human Rights Network, FIDH, Front Line Defenders, Human Rights Watch та Reporters Sans Frontières.

comments powered by Disqus