Львівська школярка створила прилад, що перекладає цифровий текст шрифтом Брайля

womo.ua

Про школярку написало видання zahid.net.

Дівчина навчається в 11-му класі львівського НВК «Школа-ліцей "Оріяна"» і займається у секції інформатики Львівської обласної МАН.

Софія Петришин розповіла, що її винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей. З ним вона вже виграла у престижному всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна.

«Я хотіла написати якусь наукову роботу, щоб вона була корисна суспільству, і щоб мені було цікаво, – каже школярка. – Зараз є дуже багато книжок, які друкуються шрифтом Брайля, на це витрачається дуже багато паперу і коштів. Також є багато літератури, яка є недоступною для незрячих. Тому я звернула увагу на те, що розвиваються інформаційні технології, інформація поширюється через комп’ютер – і це можна використати. Я вирішила, що незрячим було би вигідно зчитувати інформацію з комп’ютера за допомогою якогось приладу».

Пані Петришин додала, що в світі є аналоги її винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тисяч доларів.

З-поміж іншого винахід школярки також полегшить незрячим користування банкоматами. «Зараз в банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки за допомогою іншої людини. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі», – каже дівчина.

Наразі Софія Петришин розпочала роботу над новим проектом.

«Незрячим важко навчитися того шрифту Брайля – вони працюють з вчителями, і це займає багато часу. Зараз я розробляю додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль», – розповіла школярка.

Олімпіада геніїв в Нью-Йорку (GENIUS Olympiad ) – це один із найпрестижніших конкурсів для молодих людей зі всього світу, який цьогоріч відбудеться 11-16 червня. Переможцям дають можливість отримати вищу освіту в США та щомісячну стипендію. 

Нагадаємо, MediaSapiens розповідав про те, що в Україні розробили додаток до смартфону BeWarned, покликаний спростити комунікацію з людьми з вадами слуху в громадських місцях.

comments powered by Disqus