Користувачі різних мовних версій «Вікіпедії» по-своєму визначають статус Криму

en.wikipedia.org

Україномовна енциклопедія беззаперечно відносить Крим до складу України.

В той час як у російськомовній «Вікіпедії» йдеться про те, що більша частина півострова де-факто належить Російській Федерації. І лише північна частина Арабатської стрілки входить до складу Херсонської області України.

Так звану Республіку Крим, користувачі російськомовної «Вікіпедії» визначають як «суб’єкт Російської Федерації». Натомість українська «Вікіпедія» пише, що Республіка Крим – це «створений всупереч нормам міжнародного права та невизнаний більшістю країн світу суб'єкт Російської Федерації».

Таким самим чином в українців та росіян розділилися погляди на у статті «Республика Крым (независимое государство)».

Позицію Києва поділяють білоруськомовні вікіпедисти, які пишуть про Крим лише як про територію України. Англомовна, а також польська, французька, німецька версії енциклопедії визначають Крим як суперечливу територію: де-юре влада українська, де-факто править Росія.

Нагадаємо, що вільну онлайн-енциклопедію «Вікіпедія» може редагувати кожен зареєстрований користувач.

Минулого тижня Американське інформагентство Associated Press змінило категорію матеріалів про Крим таким чином, що півострів не належить ні до Росії, ні до України.

В компанії «Яндекс» вирішили, що в різних країнах картографічний сервіс «Яндекс» може по-різному показувати інформацію про територіальну приналежність Криму. Для російських користувачів Крим буде російським, для українських - українським.

comments powered by Disqus