Інтернет-користувач зі Швеції написав 2,7 мільйона статей у «Вікіпедії»

Користувач зі Швеції Сверкер Йоханссон (Sverker Johansson) написав 2,7 мільйона статей у «Вікіпедії». Щоденно він створює в середньому 10 тисяч, повідомляє The Wall Street Journal.

53-річний Сверкер Йоханссон є найактивнішим автором онлайн-енциклопедії. Згідно з даними Wikimedia, він написав 2,7 мільйона статей, що становить це 8,5 % від усієї колекції.

Автор особливо активно працює над каталогізацією маловідомих видів тварин, зокрема бджіл та метеликів. Цікавиться також містами на Філліппінах.

Високу продуктивність Сверкера Йохансона можна пояснити наявністю у нього спеціальної комп’ютерної програми Lsjbot, яка допомагає у написанні. На її створення енциклопедист витратив кілька місяців. Вона працює таким чином: спершу автор знаходить необхідну базу даних, а потім бот, за певною схемою, компонує текст для «Вікіпедії».

Третина статей, створених за допомогою Lsjbot, написані шведською мовою, інші – на двох варіантах філіппінської (один із яких є рідною мовою дружини Сверкера Йоханссона).

У 2013 році шведська «Вікіпедія» подолала позначку в 1 мільйон статей, 450 тисяч із яких були написані за допомогою програми Йоханссона.

comments powered by Disqus