Грузинська журналістка випадково зробила один з головних кадрів терактів в Брюсселі

Грузинська журналістка випадково зробила один з головних кадрів терактів в Брюсселі

18:33,
23 Березня 2016
4934

Грузинська журналістка випадково зробила один з головних кадрів терактів в Брюсселі

18:33,
23 Березня 2016
4934
Грузинська журналістка випадково зробила один з головних кадрів терактів в Брюсселі
Грузинська журналістка випадково зробила один з головних кадрів терактів в Брюсселі
Автори:
22 та 23 березня десятки електронних та друкованих видань по всьому світу використали фотографію грузинської журналістки Кетеван Кардави (Ketevan Kardava), на якій зображено двох жінок після вибуху в аеропорту Брюсселя «Завентем».

Історію про те, як вона зробила кадр, опублікувало видання USA Today.

36-річна Кетеван Кардава працює спеціальним кореспондентом грузинського суспільного мовника (Georgian Public Broadcaster) в Брюсселі. 22 березня вона прибула в аеропорт, аби полетіти по редакційному завданню до Женеви. Пані Кардава знаходилася в залі відправлення, коли в 1,5 метрах від неї стався вибух.

Кетеван Кардава розповіла, що інстинктивно в першу чергу дістала смартфон. Перша з фотографій, яку вона зробила – двох жінок в крові, вкритих уламками, облетіла весь світ. «Це канонічне зображення жаху терактів, що сталися в вівторок», - пише USA.Today. Фотографія потрапила й на обкладинку американської газети The New York Times від 23 березня.

Журналістка Кетеван Кардава 18 лютого 2014 року на Майдані в Києві. Фото з її Facebook-сторінки 

В інтерв’ю виданню журналістка розповіла, що після вибуху всюди була кров, людям відірвало ноги й вона сама весь час перевіряла, чи на місці її кінцівки. Як тільки вона з’ясувала, що жива – почала кликати лікаря.

«Що ви будете робити в цій ситуації, якщо ви журналіст? Допомогати? Кликати лікаря? Або фотографувати? У той момент, я зрозуміла, що я там насамперед для того, щоб показати світу, що відбувається в цю жахливу мить. Фото були важливішими», - каже журналістка.

Коли прибули військові, вони попросили всіх, хто може рухатися, якомога швидше вибігти. Кетеван зазначає, що в тому місці, де вона знаходилася, тільки вона була в змозі пересуватися власними силами.

«Для мене було дуже, дуже важко залишити людей, яких я фотографувала, я хотіла їм всім допомогти, але не могла. Тож я пішла. Я мусила, бо ми чекали третього вибуху. Я не знаю, як я це зробила, як зняла цей кадр. Я журналіст і це був мій інстинкт. Я запостила фото в Facebook і написала “Вибух. Допоможіть нам”», - розповіла пані Кардава.

Грузинська журналістка наголошує, що відтепер світ для неї перевернувся. Хоча вона живе в Брюсселі вже 8 років і висвітлювала багато різних подій, в тому числі теракти в Парижі, тільки зараз зрозуміла, що це може статися будь-де і будь-коли. «Тепер я розумію значення фрази "Тероризм не має кордонів"», - зазначила Кетеван.

Вона не має жодного уявлення щодо перспектив її кар’єри в фотожурналістиці.

«Як я зможу поїхати в аеропорт наступного разу? Ми журналісти. Ми безстрашні, чи не так? Час мине і мені потрібно буде поїхати до цього ж аеропорту чи відбути з тієї ж станції метро, де стався другий вибух. Як я зможу піти в ті самі місця, де відчувала такі страшні речі? Не знаю. Не знаю», - каже журналістка.

Інтерв’ю в Кетеван Кардави окрім USA Today взяли видання Time, Washington Post, BBC, NBS News, Standaard та Agenda та інші.

Нагадаємо, 22 березня сталися теракти в аеропорту та метрополітені Брюсселя. Відповідальність за них на себе взяло терористичне угрупування «Ісламська держава». Три вибухи забрали життя щонайменше 34 осіб, ще близько 200 отримали поранення.

Як писав Media Sapiens, мешканці Брюсселя та передмістя пропонують одне одному допомогу, використовуючи хештег #OpenHouse та #IkWilHelpen («Я хочу допомогти» нідерландською мовою). Також вже створено отворили окремі Twitter-акаунти, які б дозволили людям, що постраждали, знайти конкретні пропозиції – скажімо, авто, яке вивезе їх із міста.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
usatoday.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду