«Громадський моніторинговий блог» буде повідомляти про замовчувані події під час виборчої кампанії 2015

Проект «Громадський моніторинговий блог» реалізує консорціум Асоціації «Спільний простір» / Комітету «Рівність можливостей». Його започатковано на базі сайту, на якому впродовж 9 років оприлюднювалися результати моніторингу всіх виборчих кампаній на предмет якості інформування виборців та доступу політиків до ЗМІ.

«У цьому проекті ми відійдемо від  пасивного інструменту спостереження за  дотриманням стандартів у медіа, і додамо активний компонент, - пояснив Олександр Чекмишев. - Наші блогери описуватимуть все, що відбувається в регіонах під час виборів. Столичні журналісти не завжди можуть звернути на це увагу, а  регіональні  ЗМІ, які  часто контролюються місцевими політичними та бізнесовими середовищами, не завжди мають змогу поширити інформацію».

На сьогодні  регіональна блогерська мережа  складається з 44 блогерів, вона створена на основі регіональної моніторингової мережі. Блогери представляють всі регіони країни, у майбутньому мережа розширюватиметься.

«Зараз  у блог потекло багато інформації, пов’язаної з Євромайданами, - зазначила Леся Ярошенко, керівник проекту «Громадський моніторинговий блог». -  Люди на місцях відстежують риторику організацій, в тому числі політичних, до оголошення про паузу в євроінтеграції і після». Серед інших тем блогів – соціальні проблеми, місцеві судові справи, і заяви щодо виборів-2015.

Для блогерів в режимі онлайн проводитимуть навчання – по етичним та журналістським стандартам, стилю написання. Більшість з блогерів – це громадські діячі, які не є професійними журналістами та звикли «спілкуватися мовою цифр  і аналітичних коментарів», зауважила Леся Ярошенко. Он-лайн освіта має навчити їх подавати інформацію цікаво.

Організатори проекту наголосили, що важливо розпочинати такий проект задовго до виборів, а не писати лише за декілька місяців, як це зазвичай роблять ЗМІ.  

«Громадський моніторинговий блог» може стати початком саморегулювання в  українській блогосфері. «Вже зараз можна прогнозувати, що, не відмовляючись від традиційних медіа, всі виборчі штаби будуть активно використовувати  і сегмент інтернету, - зауважив пан Чекмишев. -  Політики напередодні виборів намагатимуться обмежити ресурси своїх супротивників, не виключена поява законодавчих ініціатив, які будуть спрямовані на регулювання діяльності інтернет-мережі. Тому ми повинні робити кроки до саморегуляції знизу». Журналістська спільнота  виробила професійні та етичні стандарти, свої стандарти мають виробити і користувачі інтернет-середовища, щоб підвищити якість інформування і уникати маніпуляцій в інтернеті, вважає Олександр Чекмишев.

comments powered by Disqus