Google і Twitter об’єднаються для сворення новинного сервісу

Re/Code

Про це повідомляє інтернет-ресурс Re/Code.

Сервіс називатиметься Instant Articles («миттєві статті»). За його допомогою видавці зможуть показувати свої матеріали на мобільних пристроях, що використовують сервіси двох інтернет-компаній. Тестувати продукт будуть восени за участі невеликої групи видавців.

Очікується, що проект конкуруватиме з аналогічними сервісами Facebook, Apple та Snapchat, що готуються до запуску. 

Основною відмінністю проекту являється використання відкритих вихідних кодів, завдяки чому Google та Twitter сподіваються привабити до нього крупні компанії. Такий сервіс не буде прив’язувати видавця до конкретного рекламодавця, Google можна буде змінити на альтернативного поставника. Окрім того, видавцям не доведться робити окрему версію своїх сторінок для використання в цьому сервісі. 

Re/Code зазначає, що створення нового сервісу може бути вигідним Google для конкурентної війни із Facebook, що відтягує користувачів на себе, що знижує доходи розробника популярної пошукової системи. Також факт спільної роботи з Twitter натякає на можливу покупку компанією Google мережі мікроблогів, хоч і не означає, що вона обов’язково станеться. 

Інформація про створення новинної функції Lightning в Twitter з’явилася 19 липня, однак тоді мова йшла про самостійний сервіс. Влітку Facebook почав тестувати сервіс Instant Articles з декількома окремими видавцями - він дозволяв читати матеріали, не виходячи із сайту соцмережі. Компанія Apple розмістила оголошення про пошук редакторів із журналістським досвідом для роботи над додатком Apple News, а Instagram запустив сервіс актуальних фото Explore. Новинний канал Newswire, де розміщуватимуться відеоролики користувачів з місць найважливіших подій, запустив відеохостинг YouTube. 

comments powered by Disqus