Генеральний директор Mail.ru Group Дмитро Гришин – про сьогоднішні реалії і перспективи соцмереж

00:00,
23 Грудня 2011
1337

Генеральний директор Mail.ru Group Дмитро Гришин – про сьогоднішні реалії і перспективи соцмереж

00:00,
23 Грудня 2011
1337
Генеральний директор Mail.ru Group Дмитро Гришин – про сьогоднішні реалії і перспективи соцмереж
Mail.ru нещодавно оголосила про запуск нового сервісу мікроблогів Futubra. Генеральний директор Mail.ru Group Дмитро Гришин дав інтерв’ю Slon.ru,  пояснивши, чому потрібно багато соціальних мереж, і пофантазував на тему їхнього майбутнього.

Про те, чому соціальних мереж «багато не буває». Людям зручно, коли у них немає зайвих бар’єрів для спілкування а з іншого боку ми бачимо, що вони потребують поділу на соціальні ніші. Користувач хоче одного для друзів зі школи – і для них він на фото в соцмережі стоїть десь із пляшкою пива. І зовсім іншого – для спілкування з колегами, знайомими по роботі: там він говорить розумні речі, на фото – в костюмі і так далі. Ми проводимо дослідження, і зараз не так вже очевидно, що якщо ми заженемо користувачів в одну [соціальну] мережу, все буде добре.

Про те, що (виходячи з вищесказаного) може бути із соцмережами у майбутньому. Якщо говорити про майбутнє, то можливі два сценарії. Перший – буде одна соцмережа на весь світ. Це погано для конкуренції, проте буде легко знайти всіх друзів в одному місці. Другий – соцмережі навчаться розмовляти між собою. Це як з однієї поштової скриньки ви можете переслати щось на скриньку зовсім іншої компанії. З Mail.ru на Gmail, наприклад.

Про взаємоінтеграцію соціальних проектів. У нас 5 «соцмереж» – це і «Одноклассники» з «Моим Миром», і Агент@Mail.ru, і ICQ, і пошта. Я вірив, що майбутнє за об’єднанням усіх цих мереж. Нам треба мати і пошту, і миттєвий обмін повідомленнями, і соцмережі. І поступово сприяти їх інтеграції. Такою була наша стратегія. Тому придбання ICQ і «Одноклассников» було продуманим кроком. Google зараз іде тим самим шляхом, що і ми, тільки із запізненням. Пошта, чат, соціальна мережа... І просування Google+ дуже нагадує те, як ми просували «Мой Мир» у 2007-2008 роках.

Про монетизацію соціальних платформ. У Facebook, в iPhone ігри стали ключовим способом монетизації платформи. Хоча в Apple, наприклад, цього навіть не припускали: вони очікували, що буде велика кількість бізнес-додатків. Так що тепер можна не «завішувати» месенджери рекламою, а побічно монетизувати їх через ігри.

Про новий сервіс мікроблогів Futubra. Futubra – це сервіс, в першу чергу, мультимедійних мікроблогів – це важлива відмінність. Зараз по всьому світу йде створення таких нових сервісів, оскільки вже стало зрозуміло, що це майбутнє мікроблогів. Ми плануємо, що ключовим контентом «Футубри» стане фото і відео.

Про те, як балансувати інноваційність і традиційність. Хороший приклад – Apple. Раніше вона створювала продукти для «передової» аудиторії. А тепер я чую – «ой, який прикольний Samsung, головне, що не iPhone, бо він у всіх». Подібні процеси – це виклик для всього ринку. У нас завдання – не втратити свою аудиторію. У нас 25 млн людей в день – це дуже багато. У них є свої звички.

Якщо, не доведи боже, ми завтра кнопку «Вихід» перенесемо в інше місце, то ми отримаємо нехай не революцію, але страйк. Мільйони людей клікають туди просто на автоматі. Ви бачите, яке обурення викликала нещодавня зміна дизайну сервісів Google. Це дуже важливе питання для всього бізнесу – як, не втративши масовість, підтримувати інноваційність. Робити максимум для передової аудиторії і при цьому не забувати, що є масовий користувач.

Повний текст інтерв’ю з Дмитром Гришиним Slon.ru

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Дмитро Гришин / All SEO
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду