Галерея зі США виклала на сайті 40 тисяч кінопостерів

posteritati.com

Як пише Bird in flight, постери можна шукати за роком випуску, жанром фільму, ім'ям режисера або країні.

З усією колекцією можна ознайомитися на сайті галереї.

Posteriati дає можливість подивитися, як виглядали постери одного й того ж фільму в різних країнах: наприклад, фільм «Віднесені вітром» Віктора Флемінга у Німеччині чи «Україні в огні» Олександра Довженка в Аргентині (на колажі).

Зацікавлені в кіно та дизайні можуть не лише побачити постери до легендарних стрічок Альфреда Хічкока, Мікеланджело Антоніоні, Андрія Тарковського, Мартіна Скорсезе чи інших відомих режисерів, а й плакати маловідомих чеських чи радянських фільмів.

За словом «Ukraine» на сайті можна знайти тільки вже згаданий фільм «Україні в огні» (на колажі). За прізвищем «Dovzhenko» вдається відшукати постери й до інших стрічок українського кінорежисера. Окремої категорії «Україна» у переліку з 46 країн поки що немає. Відсутній також «СРСР», хоча є, приміром, «Східна Німеччина».

Частину постерів галерея Posteriati  дає можливість придбати. Галерея також відкрита до пропозицій колекціонерів щодо продажу постерів.

 

Нагадаємо, минулого року американський Національний музей дизайну Купер-Г'юїт оцифрував і виклав у мережу понад 200 тисяч експонатів зі своєї колекції. Серед них – колекції малюнків, постерів, книжкові обкладинки, архітектурні ескізи, макети й навіть візерунки для шпалер.

А цифрова бібліотека Europeana створила онлайн-архів, до якого увійшли 2,2 мільйона фотографій з колекцій 50 європейських музеїв з 34 країн, зроблених у XIX-XX століттях.

Фото – posteritati.com

comments powered by Disqus