Фотоконкурс «Wiki любить пам’ятки-2012»: вже 300 фотографій з України

Найбільше українських пам’яток користувачі сфотографували у Донецьку, на Івано-Франківщині та в Криму. Серед фотографій із західних регіонів переважають дерев’яні церкви та історичні будинки, на фотографіях з Півдня та Сходу – пам’ятники відомим діячам і меморіали Другої світової війни, відзначають організатори конкурсу.

Станом на 2 вересня з України було надіслано 187 фотографій пам’яток, а загалом з усього світу – 8330 фотографій.

Станом на ранок 3 вересня жюрі конкурсу має вже 300 фотографій.

Найактивніше у конкурсі беруть участь учасники з Іспанії – ще 1 вересня вони надіслали на конкурс 1 тис. фотографій. Активніші за українців також поляки (близько 560 фото) та білоруси (близько 240 фото), менш активні – користувачі з Росії (близько 160 фото).

Долучитися до фотоконкурсу «Wiki любить пам’ятки-2012» можуть всі бажаючі. Для цього необхідно зареєструватися у Вікісховищі і завантажити фотографії пам’яток.

Організатори звертають увагу на необхідність зазначення правильного ID пам’ятки. Ідентифікаційний номер пам’ятки можна дізнатися у списку пам’яток.

Ідентифікаційний номер пам’ятки складається з 9 цифр, перші 5 з яких – код міста або району згідно з державним Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ).

Фотографії з невірним ID не будуть допущені до участі у конкурсі.

Міжнародний конкурс Wiki Loves Monuments був заснований 2010 року нідерландськими редакторами Wikipedia, які запропонували своїм співвітчизникам фотографувати пам’ятки культурної спадщини Нідерландів.

Ідея мала успіх – нідерландська Wiki отримала 12 тис. фото – і наступного року вже 18 країн вирішили наслідувати нідерландський приклад. У рамках ініціативи цих вісімнадцяти країн 5 тис. учасників завантажили більше 168 тис. нових фотографій. Фото були розміщені в статтях Wikipedia різними мовами світу.

Україна бере участь у конкурсі Wiki Loves Monuments вперше.

comments powered by Disqus