Чи треба перевіряти вірусні відео на достовірність? - кейс від The Guardian

Чи треба перевіряти вірусні відео на достовірність? - кейс від The Guardian

15:03,
23 Лютого 2017
1796

Чи треба перевіряти вірусні відео на достовірність? - кейс від The Guardian

15:03,
23 Лютого 2017
1796
Чи треба перевіряти вірусні відео на достовірність? - кейс від The Guardian
Чи треба перевіряти вірусні відео на достовірність? - кейс від The Guardian
Автори:
В мережі набуло популярності відео, на якому чоловіки в фургоні заграють до дівчини, що їде на велосипеді. Після того, як загравання стали надто наполегливими, розлючена велосипедистка відірвала бічне дзеркало фургону.

Історію поширили багато англомовних сайтів - новини вийшли на The Sun, The Mirror, The MailOnline, Mashable, The Evening Standard та The Telegraph. Та невдовзі у користувачів почали з'являтися сумніви в автентичності відеоролика - чи не був він зрежисованим? 

Новина на сайті The Mirror. 

Новина на сайті The MailOnline.

The Sun згодом опублікувала свідчення очевидця, який бачив, як група людей готувалася до зйомки відео. «Білявий чоловік давав вказівки людям у формі будівельників, які потім сіли у фургон і дівчині з велосипедом», - розповів він.

«Але навіть до того, як знайшовся цей свідок, у відео було кілька підозрілих нюансів. Нічого дивного у тому, що його записав мотоцикліст на камеру зі свого шолому, немає. Але таку схему часто використовують пранкери. Також після того, як відео стає вірусним, компанії купують ліцензію на його використання та продаж. Але цього разу відео було одразу ж завантажене такою компанією - Viral Thread», - пише The Guardian. Viral Thread є дочірнім підприємством Jungle Creations. Ця компанія позиціонує себе як кращого виробника розважального контенту, який допомагає залучати нову аудиторію.

Компанія заперечує, що барал участь у створенні відео. Підтвердити чи спростувати автентичність відеоряду в компанії також не можуть. «Ми отримуємо сотні відео щодня і ми лише створюємо нашу команду з ліцензування контенту. У нас немає ресурсів аби робити глибоку перевірку всього матеріалу, який ми отримуємо», - пояснили в компанії. Jungle Creations також розповіла скільки коштує розміщення спірного відео для сайту The Guardian: якщо видання хоче розмістити його з використанням власного відеоплеєра, це коштує £400, якщо через соцмережі - £150.

Користувачі також поставили під сумнів, що людина може так легко руками відламати дзеркало в автомобіля. Саме відео, яке було розміщене на сторінці Viral Thread в Facebook та на каналі в YouTube, було видалене. Але воно доступне на сайті The Mirror.

«Зараз відбувається багато дискусій про фейки. Цей випадок показує, як легко неперевірені вірусні ролики можуть опинитися на головних сторінках найбільших видань», - пише The Guardian. 

Нагадаємо, глава Європарламенту Мартін Шульц закликав до ухвалення жорстких, загальноєвропейських законів, які б допомогли зупинити поширення фальшивих новин.

Водночас глава компанії Apple Тім Кук нещодавно висловив думку про те, що фейкові новини є тимчасовим явищем. Він вважає, що популярність інформаційних приводів, які використовують за основу фейків, з часом зменшиться.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Evening Standard
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду