Активісти створили блог Fake Control зі спростування дезінформації

«Події останніх трьох місяців довели, що інформаційне поле має сильний вплив на людей, –йдеться в описі проекту. – І в критичних умовах чистота та достовірність інформації особливо важлива для прийняття насправді відповідальних та об’єктивних рішень».

В останньому повідомленні ресурсу йдеться про інтернет-шахраїв, які поширили повідомлення нібито від імені сімей беркутівців. Ці особи пишуть, що їм загрожує небезпека з боку прихильників Майдану, що довкола їхнього гуртожитку в Києві постійно перебувають озброєні особи в масках. Повідомляється навіть, що у Львові нібито вбили беркутівця за те, що той був на Майдані. А наприкінці тексту автори просять про допомогу: надати житло та поповнити картки на мобільних телефонах. Волонтери fakecontrol.org зателефонували до гуртожитку про який ідеться і з’ясували, що там все гаразд.  

Команда сайту має на меті допомагати очищувати інформаційний простір від очевидних фейків та маніпуляцій. Активісти пропонують всім охочим долучатися до їхньої роботи. Зв’язатися з ними можна через профілі у  Facebook або «ВКонтакте».

Активісти також ведуть аккаунт у Twitter.

comments powered by Disqus