За травень три віруси атакували 44% організацій у світі - дослідження

IT Security Guru

Згідно з дослідженням, вірус Fireball атакував 20% організацій в світі, RoughTed - 16%, а WannaCry - 8%. Згідно з дослідженням, найчастіше під ударом опинялися організації в Замбії, Нігерії та Камбоджі. Найрідше - в Ліхтенштейні, Танзанії та на острові Гернсі.

Вірус Fireball бере під контроль браузер на враженому пристрої. Він може як завантажувати інше шкідливе ПЗ, так і відстежувати трафік користувача й передавати його персональні дані стороннім особам. WannaCry - вірус, який вражає операційну систему Microsoft Windows. Він шифрує файли на пристрої й потім зловмисники можуть вимагати від жертви винагороду за їх розшифрування. Вірус RoughTed рекламує шкідливі сайти а також може поширювати так звані «експлойт-кіти» - програми, які шукають вразливості на пристрої й згодом використовують їх для того, аби отримати контроль над системою.

 

Рівень кіберзагроз у світі: зеленим кольором позначено країни з низьким рівнем, червоним - країни з підвищеною загрозою, білим - країни з недостатньою кількістю даних.

Нагадаємо, нещодавно газета The Times знайшла на хакерському сайті виставлені на продаж списки логінів і паролів від електронних пошт британських міністрів, послів та інших державних службовців. У списках були дані британської міністра освіти Джастін Грінінг і міністра у справах бізнесу і енергетики Грега Кларка. Загалом у базі є паролі семи тисяч поліцейських, включаючи головного інспектора, понад тисячі співробітників МЗС, включно з главою IT-департаменту, а також тисячі членів і працівників парламенту. 

comments powered by Disqus