В мережі з’явився новий вірус-шифрувальник, який вимагає від користувачів пограти в гру

Microsoft / PlayerUnknown's Battlegrounds

Вірус помітили експерти групи MalwareHunterTeam. Вірус шифрує файли на комп’ютері, як і інше подібне шкідливе програмне забезпечення. Але для того, аби отримати доступ до файлів користувачів просять пограти в гру PUBG. Якщо їм не хочеться цього робити, вони можуть одразу ввести код й запустити розшифровку файлів.

Як пише Bleeping Computer, не обов’язково грати в гру довго - вірус відстежує лише сам факт запуску гри й після цього починає розшифровувати файли на враженому комп’ютері. Гра PUBG була розроблена корейською студією PUBG Corp. й випущена в березні 2017 року для Windows, iOS і Android.

Повідомлення, яке з'являється на екранах вражених пристроїв. Джерело: MalwareHunterTeam.

Дослідники з MalwareHunterTeam розцінюють вірус як жарт, але вони до кінця не вивчили, що ще окрім шифрування файлів може робити ця шкідлива програма.

Нагадаємо, вчора хакери Prosox та Kuroi’sh здійснили атаку на YouTube й прибрали з відеоплатформи низку популярних музичних кліпів. Зокрема вони замінили найпопулярніший кліп «Despacito», в якого було понад 5 мільярдів переглядів, на картинку з людьми в масках та зі зброєю в руках.

comments powered by Disqus