В Алжирі вимикають інтернет, щоб туди не виклали питання шкільних іспитів

The Herald

Згідно інформації BBC, на цей період буде відсутній мобільний та стаціонарний інтернет. Це продовження відключень, які тривали з 27 травня по 13 червня з тих же причин.

Таке рішення влада ухвалила після скандалу 2016 року, коли питання потрапили у мережу, поки ще тривали іспити. Міністр освіти Нуріа Бенгабріт каже, що уряд діє таким чином, бо не може просто пасивно спостерігати за витоками інформації.

У 2017-му прохання до провайдерів щодо добровільного відключення інтернету не спрацювали, як того хотіла влада.

Відключеннями інтернету в Алжирі не обмежилися

У приміщеннях, де проходитимуть іспити, заборонено користуватися пристроями з доступом до мережі. На входах стоятимуть металошукачі.

Також у друкарнях, де роблять брошури з питаннями, встановлять камери спостереження і «глушитимуть» мобільний зв’язок.

В останні роки на період іспитів до таких дій також вдавались в Індії, Іраку, Сирії та Ефіопії. Організація SMEX, яка бореться за відкритий інтернет в арабському світі, заявляє про відсутність даних, які б свідчили про ефективність подібних заходів.

«Уряди вживають такі дії через «широкомасштабне шахрайство» або його варіанти в минулих роках, але вони ніколи не надають даних, і ніколи не згадують, наскільки ефективними були відключення інтернету», —  сказав «Аль-Джазіра» представник SMEX Грант Бейкер (Grant Baker).

Нагадаємо, нещодавно MediaSapiens писав, що Facebook спільно з Національною комісією жінок Індії розробила курс для навчання жінок цифрової грамотності.

comments powered by Disqus