У США назвали підозрюваного у витоку даних Центру кіберрозвідки ЦРУ Wikileaks

wikipedia.org

Ним став 29-річний Джошуа Адам Шульте (Joshua Adam Schulte), повідомила газета The Washington Post.

Пан Шульте до 2016 року працював у групі ЦРУ із розробки комп'ютерного коду для розвідки за іноземними супротивниками, але пішов звідти у приватний сектор.

Нагадаємо, торік у березні ресурс Wikileaks опублікував понад 8 тисяч документів та файлів, що відкривають подробиці інструментарію американського кібершпигунства. Згідно з документами, американська розвідка використовувала консульство США у Франкфурті в якості віддаленої бази для хакерського злому. Також оприлюднені дані свідчать про програму стеження в смартфонах iPhone, операційних системах Android і Windows й переговори про можливість переобладнання смарт-телевізорів на імпровізовані прилади для спостереження.

Попри те, що розслідування витоку даних триває вже багато місяців, прокурори досі не змогли висунути звинувачення підозрюваному. Зараз Джошуа Адам Шульте перебуває у в'язниці в Нью-Йорку за звинуваченням у володінні, одержанні та поширенні дитячої порнографії. Він не визнав себе винним.

Торік влада обшукала квартиру пана Шульте в Нью-Йорку. Вона вилучила персональне комп'ютерне обладнання, блокноти та рукописні нотатки. Але отримані відомості не стали достатніми доказами для висування звинувачення. Розслідування триває. Як повідомив прокурор Метью Ларош (Matthew Laroche), зараз зокрема розслідується, чи було в ході витоку використано технологію Tor, яка дозволяє інтернет-користувачу приховати своє місцезнаходження при передачі секретних даних.

Пан Шульте стверджував, що працюючи в ЦРУ, він повідомив про «некомпетентне керівництво та бюрократію» Генерального інспектора цього агентства, а також наглядовий комітет Конгресу США. За його словами, це створило йому образ  незадоволеного співробітника, а підозри пали на нього через то, що він був «єдиним, хто нещодавно залишив [інженерну групу ЦРУ] на поганих умовах». Джошуа Шульте також повідомив, що тоді планував провести відпустку в Мексиці, що могло посприяти враженню, що він хотів втекти з країни.

Підозрюваний запустив сайт, щоб зібрати гроші на свій захист і публікувати статті з критикою системи кримінальної юстиції в США.

На думку нинішніх та колишніх розвідників, цей витік даних ЦРУ Wikileaks став одним із найбільших в історії агентства, і приніс йому чи більше шкоди, ніж вчинений колишнім співробітником спецслужб США Едвардом Сноуденом (Edward Snowden). 

Нагадаємо, торік директор Центрального розвідувального управління Майк Помпео (Mike Pompeo) назвав WikiLeaks «недержавною ворожою розвідувальною службою», на яку має вплив у тому числі Росія.

comments powered by Disqus