Москва вкладе $4 млн у відеонаглад за масовими акціями. Камери розпізнаватимуть обличчя

gazeta.ru

Як пише російське видання «Ведомости», мерія Москви планує значно покращити відеонагляд за масовими акціями. Департамент інформаційних технологій Москви замовив за 260 мільйонів руб. ($3,9 млн) технічний супровід вуличних заходів в IT-інтегратора «Ситроникс».

Заступник департаменту Олександр Горбатько сказав виданню, що раніше відеофіксація велась лише в «особливих випадках». Коли ж такий нагляд стане постійним, в систему мають вбудувати функцію розпізнавання обличчя.

Джерело «Ведомостей» в МВС Росії розказало, що камери давно використовуються під час проведення масових спортивних заходів та мітингів. Інший співбесідник видання, який близький до одного з розробників російської системи розпізнавання облич, каже, що зараз такі програми працюють хаотично. Для більш якісної роботи треба встановити більше камер.

Медіа додає, що мер Москви Сергій Собянін ще в травні обіцяв провести масштабний конкурс на установку в Москві до 200 тис. камер з функцією розпізнаванням обличчя. Поки конкурс не оголошено, але видання зазначає, що це була б одна з найбільших після Китаю систем нагляду в світі.

Нагадаємо, 14 липня в Москві пройшла акція з вимогою пропустити в Мосміськдуму незалежних кандидатів. Близько тисячі учасників акції зібралися в центрі Москви та пішли до будівлі мерії. У результаті силовики затримали близько 25 учасників акції.

27 липня на численному мітингу на підтримку незалежних кандидатів у Мосміськдуму поліція затримала понад тисячу осіб. Крім того, поліцейські завдали ударів двом журналістам та заламали їм носи, один кореспондент отримав тілесні ушкодження руки та голови, четвертий був побитий у міліцейському фургоні після арешту, а п'ятий отримав тілесні ушкодження від напад поліції.

Також заарештували на 30 діб засновника Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, а напередодні запланованої акції протесту затримали Іллю Яшина.

Останній протест пройшов 31 серпня. Вибори у міськдуму мають відбутися 8 вересня.

comments powered by Disqus