ЦРУ допитає своїх програмістів-підрядників через зв’язки з WikiLeaks

CBS News

Як повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, групу програмістів запідозрили в тому, що вони могли передати закриту інформацію з помсти. Управління припинило замовляти програмне забезпечення у цих спеціалістів і вони вирішили «злити» секретні дані WikiLeaks.

За даними газети, під підозрою опинилось вузьке коло програмістів, які працюють в декількох компаніях зі штату Вірджинія. Деяких з них вже допитали. Офіційні звинувачення поки нікому не висувались.

Нагадаємо, 7 березня портал WikiLeaks опублікував базу з 8761 документів та файлів з внутрішньої мережі Центру кіберрозвідку ЦРУ. Значна частина цієї інформації присвячена хакерським прийомам, які використовують американські спецслужби. Серед інструментів, які імовірно використовують спецслужби, - віруси для пристроїв, що працюють під операційними системами Windows, Android, iOS, OSX і Linux, та для інтернет-роутерів, програмне забезпечення, що перетворює смарт-телевізори на пристрої для прослуховування. Достовірність оприлюднених WikiLeaks документів у ЦРУ не підтвердили і не спростували. 

Втім, нещодавно Федеральне бюро розслідувань США заявило про підготовку до масштабного розслідування з метою виявити інформаторів проекту WikiLeaks, які злили дані щодо програм Центрального розвідувального управління. 

comments powered by Disqus