Трамп може заборонити американським компаніям купувати продукцію Huawei та ZTE – ЗМІ

mundo.ga

Про це повідомило інформаційне агентство Reuters із посиланням на свої джерела.

У чорновому варіанті указу міститься припис міністерству торгівлі США заборонити американським компаніям купувати обладнання в закордонних фірм, які становлять «значні ризики для національної безпеки». Документ ґрунтується на законі «Про економічні повноваження в разі міжнародних надзвичайних ситуацій», який надає повноваження президенту втручатися в сферу торгівлі в разі загрози для США.

Джерела Reuters розповіли, що назви китайських компаній не фігуруватимуть в указі. Документ перебуває на розгляді вже понад вісім місяців. Текст указу, за інформацію джерел, досі не фіналізовано.

Нагадаємо, ще в лютому американська розвідка запідозрила компанії Huawei та ZTE в шпигунстві на користь уряду Китаю. ФБР і ЦРУ рекомендували американцям не купувати смартфони цих виробників. 

У Міністерстваі закордонних справ Китаю повідомили, що не коментуватимуть можливість підписання президентом США цього указу, доки про нього не буде відомо офіційно. У відомстві вкотре заперечили підозри про діяльність Huawei та ZTE в інтересах уряду країни. Білий дім також не відповів на запитання Reuters. Huawei та ZTE теж не надали коментарі. Раніше обидві компанії заявляли, що звинувачення в тому, що їхні продукти використовуються для шпигунства, не відповідають дійсності.

Як повідомило «Радіо Свобода», раніше США внесли компанію Huawei в чорний список постачальників обладнання для державних установ. Від використання інфраструктури Huawei відмовилися в Австралії та Новій Зеландії. Рішення заборонити державні закупівлі обладнання компаній Huawei і ZTE ухвалила також влада Японії.

Як повідомляв «Детектор медіа», нещодавно чеське національне агентство з кібернетики та інформаційної безпеки (NCISA) заявилo, що програмне забезпечення й техніка китайських компаній Huawei та ZTE становлять загрозу для юзерів.

comments powered by Disqus