Стежити за безпекою комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби – американський експерт

Стежити за безпекою комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби – американський експерт

12:04,
14 Листопада 2014
2461

Стежити за безпекою комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби – американський експерт

12:04,
14 Листопада 2014
2461
Стежити за безпекою комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби – американський експерт
Стежити за безпекою комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби – американський експерт
Про загрози цифрової епохи для журналістів та необхідність зробити турботу про цифрову безпеку частиною буденного життя говорять вітчизняні та міжнародні експерти у рамках другого регіонального семінару «Практичні інструменти онлайн-журналістики та кібербезпеки», що триває 13-14 листопада у Києві.

Організовує захід Національна спілка журналістів України спільно з Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У ньому беруть участь журналісти з Київської, Сумської, Полтавської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Вінницької областей. Учасники опановують особливості роботи з візуальним контентом, веб-аналітикою, розширюють знання про соціальні медіа та навчаються основам цифрової безпеки.

Питання безпеки найбільше цікавлять одну з учасниць семінару Юлію Тараруй, яка переїхала з Донецька, але зараз продовжує працювати над журналістськими розслідуваннями для кількох видань.

«Звісно, багато тем мені знайомі, оскільки я працювала в Донецьку в інтернет-виданні, але мої знання дещо поверхові. Семінар дає змогу вдосконалити та систематизувати знання. Крім того, коли ти дізнаєшся про нові інструменти, це завжди важливо і корисно для застосування на сайті», - каже вона.

За словами Джефрі Ерліха, старшого менеджера проектів ОБСЄ в Україні, безпека для журналіста – це актуальне питання в усі часи.

«Коли я працював журналістом, головним питанням була фізична безпека. Сьогодні журналісти можуть зазнавати кібер-атак, сьогодні завдяки інтернету застосувати якийсь вплив стало набагато легше, тому ці питання тільки загострилися», – зазначив він.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко розповів про роботу  Спілки із журналістами, які постраждали під час виконання професійних обов’язків та зазначив, що дехто просто був не готовий до роботи в таких умовах.

«Багато наших колег їхали на Схід як на екскурсію і, на жаль, це мало негативні наслідки. Тому ми наголошуємо на тому, що потрібно бути якомога краще підготовленими для виконання таких завдань. Для цього спільно з ОБСЄ реалізується низка проектів з питань безпеки для журналістів. Цей же тренінг  буде корисний не лише для працівників інтернет-видань, а й для телевізійників, газетярів, які також щодня стикаються з роботою в інтернеті», – сказав Сергій Томіленко.

Медіатренер, старший керівник відділу технологій та інновацій Національного інституту Демократії (м. Вашингтон, США) Кріс Дотен, провів лекцію з кібербезпеки. За його словами, в сучасному світі слідкувати за безпекою власного комп’ютера чи смартфона – це як щодня чистити зуби.

«Нові загрози виникають щоденно, складно убезпечитися від усього. Але варто зосередитися на тому, що потрібно в першу чергу. Цифрова безпека – це ваше здоров’я. Найбільш основоположна річ – це захист вашого комп’ютера. Якщо ви не можете йому довіряти, вважайте, що все втрачено», – каже  пан Кріс.

В першу чергу він радить встановлювати ліцензійне програмне забезпечення, слідкувати за оновленнями, використовувати антивірусні програми та не довіряти сумнівним повідомлення.

«Найчастіше хакери використовують принцип «риболовлі» - сподіваються, що ви повірите. Будьте дуже обережні щодо різних додатків і посилань, які вам приходять на пошту», – радить експерт.

Навчальний проект здійснюється Національною спілкою журналістів України під егідою Координатора ОБСЄ в Україні. Його було розроблено з огляду на існуючі потреби медіаспільноти і відповідно до зобов’язань ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, свободи переконань і вільного потоку інформації. Метою проекту є підвищення рівня знань української медіаспільноти про практичні навички та етичні норми онлайн-журналістики.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: НСЖУ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду