Слідчі РФ закуповують у Китаї обладнання для злому месенджерів – ВВС

Фото: MEIYA PICO YOUTUBE
Про це йдеться в розслідуванні ВВС.

Медіа повідомило, що минулого місяця військове управління російського відомства придбало дві валізи з комплексом iDC-8811 Forensic MagiCube китайської компанії MeyaPicoза за 5 млн рублів (74 тис. доларів). «За допомогою цих комплексів будуть розслідуватися злочини в Центральному і Східному військових округах», – зазначають у ВВС.

В технічній документації до тендерів Слідчого комітету йдеться про те, що MagiCube може оперативно виявити та декодувати історію повідомлень в мессенджерах Telegram, Skype, Viber, а також з соцмереж, зокрема Facebook і Twitter. MagiCube начебто здатний зламувати пристрої з операційними системами Apple і Android і автоматично витягати з них ім'я, адресу електронної пошти і номер телефону власника.

Зазначається, що MagiCube може видобувати інформацію з 3 тисяч моделей мобільних пристроїв 100 компаній-виробників. Пристрої підключаються до нього через спеціальні кабелі.

ВВС припускає, що обладнання потрібне Слідчому комітету РФ, щоб отримати доступ до листування в Telegram, оскільки повідомлялося, що його секретні чати не можливо розшифрувати. Нагадаємо, в квітні в РФ цей месенджер заблокували через відмову надати  Федеральній службі безпеки Росії ключі шифрування.

Також цього року стало відомо, що регіональні управління ФСБ, Слідчого комітету та МВС Росії закуповують програми і обладнання ізраїльської компанії Cellebrite, які дозволяють зламувати останні моделі смартфонів.

comments powered by Disqus