Радник Трампа звинуватив КНДР у поширенні вірусу WannaCry

Фото: YUN DONG-JIN, AP

Про це йдеться у його статті-коментарі для The Wall Street Journal.

«Атака була цілеспрямованою й коштувала мільярди. За неї відповідальна Північна Корея», – заявив пан Боссерт, додавши, що це не здогади, а підкріплена доказами інформація. 

Нагадаємо, цей вірус почав поширюватися світом 12 травня. Він блокує комп'ютер і вимагає 300 доларів за розблокування. Десятки тисяч заражень зареєстрували у принаймні 99 країнах. Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows.

Томас Боссерт звернув увагу на те, що з-поміж різних установ WannaCry уразив зокрема й лікарні, що поставило під загрозу людські життя. Він азначив також, що Велика Британія та компанія Microsoft також уважають, що вірус інціював Пхеньян. 

«Північна Корея діє особливо погано, здебільшого неконтрольовано, вже понад десять років, і її злочинні дії стають все більш кричущими», – написав він.

Пан Боссерт закликав притягнути КНДР до відповідальності за ці атаки й пообіцяв, що США і далі вестимуть «стратегію максимального тиску» на КНДР, щоб позбавити Пхеньян можливості чинити подібні дії. Проте він не уточнив, яких саме заходів вживатиме США.

«Можливості, які мають тоталітарні режими, становлять дуже велику небезпеку, щоб їх ігнорувати», – пише радник президента США. 

На його думку, аби применшити кібер-ризики, уряди та підприємтва мають співпрацювати. «Сполучені Штати повинні керувати цими зусиллями, об'єднуючи союзників та відповідальні технічні компанії у всьому світі, щоб підвищити безпеку та стійкість Інтернету», – зазначив пан Боссерт.

Нагадаємо, аналітики компанії KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінюють збиток від віруса-шифрувальника WannaCry в мільярд доларів.

Раніше американська розвідка припустила, що творці вірусу WannaCry є вихідцями з південноазіатських країн. КНДР ці підозри спростовує.

comments powered by Disqus