Проросійські хакери створили фальшиві сайти Сенату США та двох інститутів — Microsoft

/gdb.rferl.org

Як пише The Guardian, група хакерів Strontium, створила копії сайтів двох консервативних аналітичних центрів (Інституту Гадсона та Міжнародного республіканського інституту), а також Сенату США. Фішингові сторінки викрила компанія Microsoft. Вона каже, що Strontium пов’язана з іншими хакерськими групами — Fancy Bear і APT28.

Ці організації підозрюють у зламі емейлів Демократичної партії та втручанні у кампанію Гілларі Клінтон під час президентських виборів США 2017 року. За словами спеціального адвоката Роберта Мюлєра (Robert Mueller), Fancy Bear співпрацює з російською розвідкою. Москва відкинула ці звинуваченя.

Цього року Microsoft закрила 84 сайти, що асоціюють з Fancy Bear. «Ми стурбовані тим, що ці дії створюють загрози безпеці обом американським політичним партіям напередодні середньострокових виборів, які пройдуть в листопаді 2018 року», — сказав керіник компанії Бред Сміт (Brad Smith).

Сайти-клони мали ідентичні сторінки для авторизації. Тобто вони могли збирати пошти та паролі користувачів.

Нагадаємо, нещодавно в Україні заблокували домен фішингового сайту Національного агентства з питань запобігання корупції.

comments powered by Disqus