Німеччині потрібні гарантії того, що Huawei не передаватиме дані до Китаю після розгортання 5G — Меркель

reuters.com

Як пише Reuters, про це канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала під час візиту в Японію. Пані Меркель зазначає, що з огляду на занепокоєння у питанні безпеки, варто також спілкуватися з урядом Китаю, щоб «компанії не передавали дані уряду».

Під час виступу в Університеті Кейо вона підкреслила, що безпека є важливою умовою, якщо компанія хоче працювати в Німеччині. Повинно бути чітко зрозуміло, що уряд Китаю не може отримати доступ до даних з девайсів, які вироблені її ІТ-фірмами.

Поки що уряд Німеччини не ухвалив остаточне рішення щодо виключення Huawei зі свого ринку на підставі загроз національній безпеці.

Нагадаємо, нещодавно у Чехії уряд попросив 160 компаній оцінити ризики через використання техніки і програм китайських ІТ-компаній Huawei і ZTE. Зокрема, хвилювання викликала нещодавно розгорнута 5G мережа, де використали технології Huawei.

Компанії звинувачують у можливому шпигунстві для Китаю. Закони цієї країни вимагають від приватних компаній, які там базуються, співпрацювати зі спецслужбами.

США також розглядає питання щодо заборони використання китайських технологій для розгортання 5G у країні. Штати закликали і своїх союзників відмовитися від цього.

1 грудня у Канаді на прохання США заарештували головного фінансового директора Huawei Мень Ванчжоу (Meng Wangzhou). Американські слідчі його звинувачують у наданні неправдивої інформації щодо бізнесу Huawei в Ірані, що порушує санкції США щодо цієї країни.

 

comments powered by Disqus