На українських правозахисників здійснили кібератаки в перший день воєнного стану – Лабораторія цифрової безпеки

Global Sentinel

На приватні та корпоративні Google-акаунти працівників 28 листопада надійшли повідомлення про те, що вони були атаковані зловмисниками, яких підтримує уряд. Назви організацій не називаються з метою безпеки. Як повідомляє Лабораторія цифрової безпеки, схожі повідомлення українські користувачі масово отримували у 2015-2016 роках, і подальше розслідування показало, що за ними стояли групи хакерів Fancy Bear, яких пов’язують із урядом Російської Федерації.

В компанії Google зазначили, що таких атак як ця зазнають менше ніж 0,1% користувачів Gmail. Утім, як саме здійснюється така атака не повідомляють, щоб про це не дізнались зловмисники.

Лабораторія цифрової безпеки закликала користувачів, які отримали таке сповіщення, не панікувати, але переглянути свої налаштування безпеки. В першу чергу – перевірити, з яких пристроїв ви залогінені у свій акаунт, а також останні події безпеки у своєму обліковому записі. Лабораторія також готова надати безкоштовні консультації українським журналістам, активістам та правозахисникам.

Нагадаємо, раніше цього місяця представники 50 країн та понад 150 компаній підписали документ «Париж закликає до довіри та безпеки в кіберпросторі», в якому взяли на себе зобов'язання активніше боротися з кіберзлочинністю. Документ підписали країни-члени Євросоюзу, Японія та Канада, тоді як підписи не поставили США, Росія та Китай.

comments powered by Disqus