Microsoft видалила базу даних з 10 мільйонами зображень знаменитостей

Microsoft видалила величезну базу даних з 10 мільйонів зображень, яку використовували для навчання систем розпізнавання облич, повідомляє Financial Times.

База даних була випущена у 2016 році і складалася з онлайн-зображень сотень тисяч відомих людей. База даних слугувала для навчання роботі із системою розпізнавання облич полійейськими та військовими.

Видалили базу після того, як корпорація звернулася до американських політиків з проханням покращити роботу системи розпізнавання облич, яка працює з помилками. У корпорації Microsoft повідомили видання, що база даних більше не доступна, бо що людина, яка її керувала, тепер покинула компанію.

У минулому році президент Microsoft Бред Сміт попросив Конгрес США взяти на себе завдання врегулювання використання систем розпізнавання осіб, оскільки вони мали «широкі соціальні наслідки і простір для зловживань». Водночас недавно корпорація відхилила запит поліції в Каліфорнії про використання своїх систем для виявлення облич з приватних камер, які були розміщені на тілі та автомобілях.

Масивний набір зображень з бази даних MSCeleb складався з зображень знаменитостей, фото яких шукали в Інтернеті. Більшість були американськими та британськими акторами. А також — журналісти, художники, музиканти, активісти, політики, письменники та дослідники, пише BBC.

Незважаючи на те, що дані більше не доступні від корпорації Майкрософт, припускають, що ці дані все ще використовуються тими,  хто встиг завантажити копію.

У Великобританії поліцейських критикували за те, що ті тестували системи розпізнавання облич, які розпізнавали їх помилково. Пишуть, що механізм помилявся у 92% випадків.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Китаї заблокували пошуковик від Microsoft.

comments powered by Disqus